Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana SayfaGüncel HaberTayvan helal ürünlerde atağa geçti 

Tayvan helal ürünlerde atağa geçti 

Tayvan’ın önde gelen Helal Gıda üreticileri, TAITRA öncülüğünde düzenledikleri online lansman ile sertifikalı yeni ürünlerini tanıttılar. Bu ürünler arasında GDO’suz mısırdan imal edilen popcorn’dan, meyve çaylarına, gıda takviyelerinden, cilt bakım ürünlerine kadar farklı ve zengin yelpazede helal ürün seçenekleri bulunuyor.

Tayvan’da, tarım, deniz ürünleri, işlenmiş gıda, gıda aroması, sağlıklı gıda, biyoteknoloji, eczacılık, kozmetik sektörlerinden 1.075 adet helal sertifikalı üretici ve işletme bulunuyor. Tayvanlı üreticiler, Helal sertifikasına ek olarak, sahip oldukları HACCP, ISO ve diğer uluslararası standartlara ilişkin sertifikaları ile Müslüman pazarına ihraç edilen sağlıklı, güvenli, hijyenik ve bol çeşitli ürünleri ile fark yaratıyorlar.

Küresel pazarda helal ürünlere talep arttı

Dış Ticaret Bürosu ve Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Konseyi (TAITRA) tarafından kurulan Tayvan Helal Merkezi, Tayvan’ın önde gelen Helal sektörü oyuncularının küresel Helal pazarındaki varlıklarında önemli rol oynuyor.

Tayvan Helal Merkezi, Heysong, Grape King, Royal Family, Shih Chen, Ten Art gibi Tayvan’ın 15 tanınmış Helal ürün üreticisini bir araya getirerek “Tayvan Helal Ürünler Online Lansmanı”nı gerçekleştirdi. İlk kez düzenlenen bu online lansmanda gıda, içecek, biyoteknoloji ve cilt bakım ürünleri de dahil olmak üzere Tayvan’ın seçkin Helal Sertifikalı ürünleri tanıtıldı.

Tayvan, helal ürün ihracatını ağırlıklı olarak Malezya, Dubai ve Endonezya’ya gerçekleştiriyor.

Mastercard Küresel Müslüman Seyahat Endeksi’ne göre Tayvan 2019 yılında İslam İşbirliği Teşkilatı ülkeleri dışındaki ülkeler arasında Müslümanların en çok seyahat ettiği ülke konumunda bulunuyor.

Son Gönderiler
- Advertisment -spot_img

Popüler Gönderiler