Pazar, Eylül 25, 2022
Ana SayfaHaberlerAmerikalılar Tahsildaroğlu Ezine Peynirini sevdi

Amerikalılar Tahsildaroğlu Ezine Peynirini sevdi

Tahsildaroğlu 10 yıldır ABD pazarında yaptığı faaliyetler ile Ezine peynirini markalaştırdı. Ezine’nin fendi yunan fetasını yendi.

Türkiye’nin en lezzetli peynirleri arasında yer alan Ezine Peyniri’ni Amerikalılara sevdirmeyi başaran Tahsildaroğlu, Amerika’da çok gözde olan etnik market raflarında aranan ve bilinen bir Türk markası olmanın haklı gururunu yaşıyor. Peynirin bu kadar çok sevilmesinin ardında yatan asıl gerçeğin yüzde 100 sütten gelen güçlü aroması ve damakta bıraktığı lezzet olduğunu belirten Tahsildaroğlu yetkilileri, şunları söylediler: “Yurtdışında beyaz peynir daha çok Yunanlılar tarafından sahipleniliyor  ve “Feta” adıyla pazarda tüketiliyor. Yaklaşık 10 yıldan bu yana ABD ve Kanada’ya ihracat yapıyoruz. Amerika’da özellikle New York ve Los Angeles’te satılan Ezine klasik peyniri başı çeken favori ürünümüz. Koyun ve keçi peyniri olarak çeşitlerimizi buradaki etnik marketlere disbiritörümüz vasıtasyla dağıtıyoruz.

Yunanlıların Feta’sını birçok noktada geçmiş durumdayız. Ağzının tadını bilen tüketiciler ve yemek danışmanlığı yapan gurmeler bu lezzetten vazgeçemiyor. Ezine peynirinin en önemli özelliği üretiminde kullanılan sütteki aromanın sadece Kaz Dağları’nın kuzey ve batı kesimlerindeki Ezine, Bayramiç ve Ayvacık ilçelerinden elde edilmesi. İlçelerimizdeki doğal bitki örtüsü ve su kaynaklarıyla beslenen inek, keçi ve koyunlardan elde edilen sütler kullanılmaktadır. Bu sebeplerden dolayı peynirin aroması çok beğeniliyor.”

Son Gönderiler
spot_img

Popüler Gönderiler