Cuma, Ocak 27, 2023
Ana SayfaHaberlerChef’Inn Tuğrul Şavkay’ı unutmadı

Chef’Inn Tuğrul Şavkay’ı unutmadı

Gurme ve yemek kültürü yazarı Tuğrul Şavkay, Unilever FoodSolutions’ın ev dışı mutfak sektörü bilgi ve paylaşım merkezi Chef’Inn’de ölüm yıldönümü olan 30 Eylül günü özel bir toplantıyla anıldı. Sevenleri, ölümünün 7. yılında, Türk mutfağının kültür mirasının korunmasına ve gelişmesine büyük katkıları olan Şavkay için Chef’Inn’de bir araya geldi.

Şavkay’ın mutfak tarihine ve eğitime verdiği değere bir gönderme yapmak maksadıyla Doç. Dr. Arif Bilgin’in “Osmanlı’dan Günümüze Değişen Türk Mutfağı” konuşmasıyla başlayan toplantı, Osmanlı mutfağına lezzetli bir yolculukla devam etti.

Osmanlı mutfağı alanında uzman olan yemek kültürü yazarı Doç. Dr. Arif Bilgin, konuşmasında Osmanlı mutfak kültürünün oluşum sürecini ve zaman içinde yaşadığı değişimi örneklerle anlattı. Bilgin ayrıca Osmanlı’daki yeme-içme kültürü hakkında da bilgi vererek, Türk mutfağının geleceği ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Merhum Dr. Tuğrul Şavkay adına hazırlanan web sitesinin de (www.tugrulsavkay.com) açılış duyurusunun yapıldığı etkinliğe, Şavkay’ın eşi Esen Şavkay, yakın dostları, çalışma arkadaşları ve mutfak profesyonelleri katıldı.

Son Gönderiler
spot_img

Popüler Gönderiler