Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaYeni ÜrünlerEge zeytinyağı çeşitleri Metro Türkiye raflarında

Ege zeytinyağı çeşitleri Metro Türkiye raflarında

Metro Türkiye, kendi markası ile sunduğu zeytinyağı çeşitlerini Ege bölgesinden özel olarak toplanan zeytinler ile hazırlıyor.

Metro Chef ve Metro Premium sızma zeytinyağı çeşitlerini müşterileriyle buluşturan Metro Türkiye, taklit ve tağşiş analizlerinin de yer aldığı toplamda 35 parametrede analiz ve testlerden geçmiş, güvenilir ürünlere raflarında yer veriyor.

Daha sağlıklı bir yaşam için öncelikle tüketmemiz gereken besinlerden biri, zeytinyağı. İçeriğindeki vitaminler ve antioksidanlar sayesinde daha sağlıklı bir beslenme için önemli bir rol üstelenen zeytinyağları, yüksek kalitedeki çeşitleri ile Metro Türkiye raflarında yer alıyor. Zeytinyağının sağlıkla birleşen lezzetini yemekleri ve salatalarında kullanmak isteyen müşterileri için Metro Türkiye; kendi markası altında Metro Premium Natürel Sızma Zeytinyağı, Metro Chef Bio Organik Zeytinyağı, Metro Chef Natürel Sızma ve Trüf Aromalı Sprey Zeytinyağları ve Coğrafi İşaretli Metro Chef Milas Zeytinyağı çeşitlerini sunuyor.

Meyvemsi aromalardan, organik zeytinyağlarına kadar çeşitlilik

Üretiminde toprak ve iklim koşullarının uygun olduğu Ege Bölgesi’nin zeytinliklerinde yetiştirilen, toplanan ve işlenen zeytinlerden elde edilen Metro Premium Natürel Sızma ve Metro Chef Bio Organik Zeytinyağları satışa sunuldu. Herhangi bir kimyasal işleme maruz kalmadan, zeytinin yalnızca mekanik olarak işlenmesi ile soğuk sıkım olarak üretiliyor.

Avrupa Birliği’nden Coğrafi İşaret Tescili alan ilk zeytinyağı

Milas Zeytinyağı Türkiye’de Avrupa Birliği’nden Coğrafi İşaret Tescili alan ilk zeytinyağı olma özelliği taşıyor. Normalden erken dönemde, olgunlaşmamış yeşil zeytinlerden elde edildiği için yoğun bir lezzete sahip olan Coğrafi İşaretli Metro Chef Milas Zeytinyağı şefler için de ideal.

Mutfaklara kolaylık getiren sprey zeytinyağları

Metro Chef Natürel Sızma ve Trüf Aromalı Sprey Zeytinyağları ise yemeklerin hazırlık, sunum ve servis aşamalarında kolay ve pratik çözümler sunarak fark yaratıyor. Metro Chef Trüf Aromalı Sprey Zeytinyağı ise kendine has lezzet ve kokuya sahip bu zeytinyağı yüzde 3’lük yüksek trüf/aroma oranına sahip. Sprey formda olduğu için kolaylıkla kullanılabilecek Metro Chef Trüf Aromalı Sprey Zeytinyağı; makarna ve pizzalar ile servis edebiliyor, hamur işi ürünlerin fırınlama aşamasında kullanarak farklı aromalar katılabiliyor.

35 parametrede analiz ve testlerden geçmiş, izlenebilir zeytinyağları

Raflarında yer verdiği tüm ürünlerde olduğu gibi zeytinyağı ürünlerinde de taklit ve tağşişe karşı analizler yapan Metro Türkiye’nin en vazgeçilmez ilkesi, tüketicilerine kalitesi kanıtlanmış ürünler sunmak. Kendi markalı zeytinyağı çeşitlerinde de Türk Gıda Kodeksi’ne uygun olacak şekilde toplamda 35 parametrede analizler gerçekleştiren Metro Türkiye, sadece analiz sonuçları uygun olan ürünleri raflarına taşıyarak tüketicileri en sağlıklı ve kaliteli ürünlerle buluşturuyor. Diğer yandan Metro Türkiye’nin kendi markalı zeytinyağlarındaki etiketlerde bulunan QR kodlar ile zeytinin toplandığı tarladan tabağa kadar olan hikayesine ulaşarak güvenle tüketmek mümkün.

Son Gönderiler
spot_img

Popüler Gönderiler