Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaDünyadanGNT yeni raporunda iddialı hedefler ortaya koyuyor

GNT yeni raporunda iddialı hedefler ortaya koyuyor

EXBERRY® gıda renklendiricisi tedarikçisi GNT, kendi alanında sürdürülebilirlik konusunda lider olma planlarını ortaya koyan yeni ve önemli bir rapor yayınladı.

GNT, her yıl yenilebilir meyve, sebze ve bitkilerden 11.500 metriktondan fazla EXBERRY® konsantresi üretiyor. Bu, 40 milyar porsiyon yiyecek ve içeceği renklendirmeye yeterli bir miktar.

Şirketin geleceğe uygun olmasını sağlamak için küresel operasyonlarında çevresel ve sosyal etkilerini optimize etmek için 2030 için bir sürdürülebilirlik yol haritası açıkladı. Planların tamamı, GNT’nin geçen yılki performansına ilişkin ayrıntılı bilgileri de içeren yeni “Sürdürülebilirlik Raporu 2021” de yer alıyor.

“Çözümlerimizle sektörümüzde devrim yaratıyoruz”

GNT Group B.V. Genel Müdürü Frederik Hoeck şunları söyledi: “GNT, 1978’de kurulduğundan beri, bitki bazlı EXBERRY® çözümlerimizle gıda renklendiricisi endüstrisinde devrim yaratıyoruz.

Bugün, piyasadaki en doğal çözümleri sunmamızla tanınıyoruz. Şimdi bunu bir üst seviyeye taşımak ve sektöre sürdürülebilirlik konusunda da öncülük etmek istiyoruz. Bir aile şirketi olarak sürdürülebilirlik ve gelecek nesilleri önemsemek her zaman DNA’mızın bir parçası olmuştur.”

GNT’nin sürdürülebilirlik stratejisi dört temel sütun üzerine inşa edilmiştir: Daha iyi ürünler, daha iyi operasyonlar, daha iyi tarım ve insanlar için daha iyi. EXBERRY® ürün çeşitleri için Ürün Çevresel Ayak İzi’ni % 25 azaltmak ve fabrikaların CO2 eşdeğeri emisyonlarının yoğunluğunu en az % 50 azaltmak dahil olmak üzere 2030 için toplam 17 hedef içeriyor.

Ayrıca, GNT’nin güçlü dikey entegrasyonu sayesinde, şirket yakında EXBERRY® ürünlerinin %  80’i için sera gazı emisyonları hakkında rapor verebilecek bir konumda olacak. Kapsam 1, 2 ve 3’ü kapsayan bu veriler, nihai ürünlerin toplam çevresel ayak izini hesaplamalarını sağlayacağı için yiyecek ve içecek markaları için önemli avantajlar sağlayacak.

Son Gönderiler
spot_img

Popüler Gönderiler