Pazar, Eylül 25, 2022
Ana SayfaGüncel HaberMetro IFS Lojistik Standardı Sertifikası aldı

Metro IFS Lojistik Standardı Sertifikası aldı

Metro Toptancı Market, mağazalarında uygulamada olan ve sadece mağaza içi uygulamalarını kapsayan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi kurallarını, tarladan Metro Meyve Sebze Platformu’na gelen meyve sebze ürünlerindeki kalite ve gıda güvenliği uygulamaları ile birleştirdi.

IFS (International Featured Standarts) Lojistik standardı gerekliliklerini Metro Meyve Sebze Platformu’nda kurdu. Bu çalışma ile Metro Toptancı Market sektöründe hem Türkiye’de hem de tüm Metro ülkelerinde satış noktası olarak bir ilk oldu.

Metro Toptancı Market, meyve sebze ürünlerinin büyük bir kısmını 2001 yılında kurduğu meyve sebze platformundan mağazalara gönderiyor. Yaklaşık 2 bin metrekare alan üzerinde kurulu olan alandan, günlük yaklaşık 60 adet tedarikçiden 100 ton ürünü mağazalara sevk ediyor.

Metro’ya IFS Sertifikası’nı kazandıran faktörlerin başında, sağlıklı ve kaliteli ürün tüketimini sağlamak için tarımsal ürünlerde yüksek kalite ve gıda güvenliği standartlarını araması ve ürünlerin tarladan çatala kadar izlenebilirliğini sağlaması geliyor.

Son Gönderiler
spot_img

Popüler Gönderiler