Cuma, Eylül 22, 2023
Ana SayfaDünyadanPrinova Europe, AA sınıfı BRC sertifikası aldı

Prinova Europe, AA sınıfı BRC sertifikası aldı

Prinova Europe, şirketin ürün tedariği için önemli bir yapı taşını temsil eden BRC Acenteleri ve Brokerleri Global Standardı altında en yüksek notları elde etti.

BRC standardı; ürün güvenliği, özgünlük, kalite ve yasallık yönetimi için bir çerçeve sağlar ve şirketleri AA’dan D’ye kadar bir ölçekte derecelendirir. Bu, Global Food Safety Initiative Global (GFSI) tarafından tanınan aracı ve acentelere, bileşen tedarikçilerinin sağlamlık, kalite ve güvenlik yönetim sistemlerine sahip olduklarını göstermelerini sağlayan sadece iki plandan biridir.

Eylül 2021’deki başarılı bir denetimin ardından Kiwa Agri Food, şimdi Prinova Europe resmi BRC sertifikasını AA notu ile ödüllendirdi.

“AA notu elde etmekten son derece gurur duyuyoruz”

Prinova Europe Kalite Uyum Başkanı Fanny Crossley şunları söyledi: “AA notu elde etmekten son derece gurur duyuyoruz ve bunu Prinova’nın müşteri odaklılık, kalite ve dürüstlük temel değerlerinin bir onayı olarak görüyoruz.

Malzemeler için gözetim zincirinde kritik bir bağlantı olarak, ürün güvenliğini ve kalitesini garanti etmek için tüm kontrolleri sınıfının en iyisi uygulamalarla yerine getirmek bizim sorumluluğumuzdur.”

Prinova Europe, yiyecek, içecek ve sporcu besinleri endüstrileri için bileşen ve premiks üretim çözümlerinin en büyük küresel tedarikçilerinden biridir. Hayvan yemi uygulamaları için FAMI-QS sertifikası zaten güvence altına alındığında, BRC sertifikası artık şirketin tüm ticari faaliyetlerini kapsıyor.

“Süreçlerimizi sürekli iyileştiriyoruz”

Prinova Europe Operasyon Direktörü Louise James şunları ekledi: “Müşterilerimizin hak ettiği ürünleri sunmak için en yüksek standartları koruyor ve süreçlerimizi sürekli iyileştiriyoruz. Bu AA sınıfı sertifika, kalite ve gıda güvenliği süreçlerimizi uzun yıllar boyunca geliştiren ve onları iş faaliyetlerimizin ayrılmaz bir parçası haline getiren şirket bünyesindeki tüm ekiplerin çabalarının bir göstergesidir.”

Prinova’nın politikaları ve prosedürleri; ek olarak ISO9001, HACCP, Organik ve Kosher olmak üzere üçüncü taraf sertifikaları aracılığıyla doğrulanır.

Son Gönderiler
spot_img

Popüler Gönderiler