Cumartesi, Ağustos 13, 2022
Ana SayfaGüncel HaberUstalar yarıştı

Ustalar yarıştı

Tüyap Fuarcılık, USA Rice Federation, İnoksan Mutfak ve Noba işbirliğiyle düzenlenen yarışma TÜYAP-Beylikdüzü’nde 9-12 Aralık 2010 tarihlerinde Foodist 4. İstanbul Gıda ve İçecek Ürünleri Fuarı etkinlikleri bünyesinde gerçekleştirildi.

“Profesyonel Şefler” için 11 Aralık 2010 tarihinde düzenlenen yarışmada ustalar, pahalı olmayan malzemeler kullanarak hem pratik hem de lezzetli yemeklerini hazırladılar. Türkiye’nin en prestijli kuruluşlarında çalışan ustalar bu kez sınırlı zaman içinde ekonomik malzemelerle pişirdikleri yemekleri jüri üyelerinin beğenisine sundular.

Finale kalan 6 profesyonel şefin kıyasıya mücadele ettiği yarışmada Birincilik ödülü 2 bin TL’yi hazırladığı Taze Dağ Kekiği Aromalı Bıldırcınlı Nohutlu Pilavıyla Les Otoman Hotel aşçısı Çağatay Anıl kazandı. Pirinç Yufkasında Sakızlı Kalbuni Pilavıyla Polat Renaissance İstanbul Otel Demi şefi Ramazan Kemerpınar ikinci olurken 1.000 TL’yi almaya hak kazandı. La Tencere Restaurant Aşçısı Mahmut Kökmen Körili Sumaklı Sebzeli pilavıyla üçüncülüğü elde etti ve 500 TL’lik üçüncülük ödülünü aldı.

Son Gönderiler
spot_img

Popüler Gönderiler