Salı, Ocak 18, 2022
Ana SayfaGüncel HaberAbalıoğlu Yağ “İhracatın Yıldızı” seçildi

Abalıoğlu Yağ “İhracatın Yıldızı” seçildi

Ege İhracatçı Birlikleri tarafından 2020 yılının en fazla ihracat gerçekleştiren firmaları ödüllendirildi. Abalıoğlu Yağ, “İhracatın Yıldızları Ödül Töreni”nde, Ege Hububat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği üyesi firmalar arasında birinci seçilerek ödül almaya hak kazandı.

2020 yılında pandemiye rağmen Türkiye’ye 13 milyar dolar döviz kazandıran Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), bu ihracata 5 milyar 331 milyon dolarlık katkı sağlayan 58 üyesini “İhracatın Yıldızı” unvanıyla ödüllendirdi.

24 Kasım’da İzmir Kaya Thermal&Convention’da düzenlenen ödül töreninde, 2020 yılında Ege Bölgesi’nden en fazla ihracat gerçekleştiren firma, en fazla ihracat gerçekleştiren dış ticaret sermaye firması ve birlikler bazında en fazla ihracat yapan firmalar ödüllerine kavuştu.

İzmir Aliağa’daki geniş kapasiteli ve yüksek teknolojili bitkisel yağ tesisiyle Türkiye’nin büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan Abalıoğlu Yağ, Ege Hububat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği üyesi firmalar arasında en fazla ihracat gerçekleştiren firma seçildi.

“Bitkisel yağ alanında büyük yatırımlara imza attık”

Abalıoğlu Yağ Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Aykut Boz, ihracattaki başarılarına dair şu açıklamalarda bulundu:

“Abalıoğlu Yağ olarak kuruluşumuzdan bu yana insanların sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmesine katkıda bulunmak misyonuyla bitkisel yağ alanında büyük yatırımlara imza attık.

Köklü geçmişimiz, işimize gösterdiğimiz özen, teknoloji ve insan kaynağına yaptığımız yatırımlar ve engin bilgi birikimimiz sayesinde sadece ülkemizde değil, global pazarlarda da büyümemizi sürdürüyoruz. Bugün, yağlı tohumlar sektöründe Türkiye’nin önde gelen ihracatçı firmalarından biri olmanın gururunu yaşıyoruz. Bölgemize ve ülkemize ihracatıyla değer katan Ege İhracatçı Birlikleri üyesi diğer tüm şirketleri tebrik ediyoruz.”

Son Gönderiler
- Advertisment -spot_img

Popüler Gönderiler