Agro Pack Iraq ve Food Iraq, sektörü Erbil’de buluşturacak

Irak Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı, Irak Ticaret Odaları Federasyonu, Bağdat Ticaret Odası, Erbil Ticaret ve Sanayi Odası, Ürdün İhracatçılar Birliği, TC Ticaret Bakanlığı ve Alman Federal Gıda ve Tarım Bakanlığı tarafından desteklenen fuarda; Almanya, Irak, İran, Hollanda, Ürdün ve Türkiye milli katılımlarıyla yer alacak.

Gıda, içecek, işleme, katkı ve ambalaj makineleri, tahıl depolama sistemleri, değirmen makineleri, tarım, tavukçuluk ekipmanları, hayvancılık üzerine firmaların katılım gösterdiği Agro Pack Iraq ve Food Iraq Irak’taki en büyük tarım ve gıda endüstrisi fuarı olarak tanınıyor.

10 binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapacak

2021 yılında fuara, pandemiye rağmen 19 ülkeden, 7.879 ziyaretçi, 171 katılımcı firma yer aldı. Irak gıda ve plastik işleme, baskı ve paketleme endüstrisinin büyük ilgisini ve yüksek yatırım ihtiyaçlarını yansıtan fuara, bu sene 10 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor.

Tarladan sofraya tüm değer zincirini buluşturacak fuar, tedarikçilerin alıcılarla yeni iş fırsatları ve iş birlikleri yakalamasına olanak sağlayacak.

Katılımcı firmalar ürün grupları

Gıda, içecek, katkı, ambalaj teknolojileri, tarım, hayvancılık, kümes hayvanları entegreleri ve teknik gereçleri, plastik işleme, baskı ve paketleme için makine ve ekipmanların yanı sıra birincil formlarda plastik hammaddeye sahip ürünler.