Ak Gıda çalışanlarından “çevre temizliği”ne destek

Ak Gıda-İçim Süt, 16 Eylül Dünya Temizlik Günü kapsamında gerçekleştirilen temizlik hareketine Pamukova üretim tesisi çalışanlarıyla katıldı. Pamukova Özbek Mesire Alanı’nda bir araya gelen çalışanlar, sürdürülebilir gelecek için temiz bir doğanın önemine dikkat çekti.

Ak Gıda-İçim Süt; tüm dünyada 190 ülkede gerçekleştirilen Dünya Temizlik Günü sivil çevre hareketine bu yıl Pamukova üretim tesisindeki çalışanlarıyla destek verdi. 16 Eylül tarihinde Pamukova Özbek Mesire Alanı’nda gerçekleştirilen temizlik etkinliğinde gönüllüler, atıkların çevreye verdiği zarara ve sürdürülebilir bir gelecek için doğanın korunmasının önemine dikkat çekti.

Ak Gıda-İçim Süt; sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda tüm faaliyetlerinde ve yatırımlarında çevresel etkileri ve karbon ayak izini doğa dostu iş çözümleri geliştirmeyi önemsiyor. Özellikle üretim ve lojistik faaliyetlerinde karbon ayak izini ve atıkları azaltacak çözümlere yönelmeye gayret ediyor.

Şirket, çevre temizliği konusundaki farkındalığın artırılması amacıyla Dünya Temizlik Günü hareketinin bir parçası olmayı önemsiyor. Sürdürülebilir bir gelecek için çevresel, ekonomik ve soysal etkiyi tüm iş süreçlerine dahil eden Ak Gıda-İçim Süt, üç yıldır çalışanları ve ailelerinden oluşan gönüllüler ile bu küresel harekete dahil oluyor.