Artweeks@Akaretler 30 Mart’ta başladı

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi UBS ana sponsorluğunda gerçekleşecek Artweeks@Akaretler’in 6. Edisyonu, 30 Mart’ta izleyiciler ile buluştu.

Tarihi dokusunun yanında dinamik yapısıyla da İstanbul’un en önemli kültür sanat destinasyonlarından olan Akaretler Sıraevler, bu karma yapıyı irdelerken şehri sanatla buluşturmaya devam ediyor. Çağdaş sanatın çeşitliliğini, galeriler, bağımsız sanatçılar ve koleksiyoner sergileri ile kutlayan Artweeks@Akaretler’in 6. Edisyonu, 30 Mart-10 Nisan tarihleri arasında her gün 11.00-20.00 saatleri arasında Akaretler Sıraevler 11, 12, 15, 17, 19,37-39, 55 ve B 2/2-3-4 numaralı binalarında ücretsiz olarak ziyarete açıldı.

Şehri ve sanatı yeniden bir araya getirmenin heyecanını yaşayan Bilgili Holding CEO’su Sinan Temo: “Artweeks@Akaretler’i ilk kez hayata geçirmek istediğimizde amacımız, kurum olarak da çok değerli bulduğumuz ve tüm projelerimizde mutlaka yer verdiğimiz çağdaş sanat yapıtlarını herkes için ulaşılabilir kılmaktı. İstanbul’da, özellikle genç sanatçılar için çekim merkezlerinden biri haline gelmiş Akaretler gibi merkezi bir lokasyonda, birbirinden kıymetli sanatçıları ve sanatın en güzel örneklerini izleyicisiyle, 6. kez, ücretsiz bir şekilde buluşturacak olmak bizim için çok büyük bir gurur kaynağı” dedi.

Yıldız Holding de özel bir sergisi ile katılıyor

Artweeks@Akaretler’in 6. Edisyonu’na katılan Katılımcı Galerileri arasında; .artSumer, Martch Art Project, Sanatorium, The Empire Project, Galeri Nev İstanbul, Anna Laudel, PİLEVNELİ, Versus Art Project, ArtOn İstanbul, Pi Artworks, MERKUR Galeri, Ferda Art Platform, Mixer Art Gallery, Mine Sanat Galerisi ve Öktem Aykut yer alıyor.

Difo Art’ın özel bir fotoğraf sergisi düzenleyeceği ve Carny.io’nun NFT sergisi ile renklendireceği etkinlik kapsamında, ayrıca Selman Bilal ve Şeli Elvaşvili’nin değerli koleksiyonları da sergilenerek ziyaretçilere özel bir deneyim sunacak. Yıldız Holding de özel bir sergisi ile katılıyor.