Aşhan, 300 milyon TL’lik yatırım hedefliyor

Gıda fiyatlarındaki geçişten kaynaklı sorunların geride kaldığını dile getiren Aşhan Yönetim Kurulu Başkanı Şemsetdin Hancı, 2022 yılında grup şirketleriyle birlikte toplam 300 milyon TL’lik yeni yatırım hedefleri olduğunu açıkladı.

Yapmış oldukları çalışmalarla sektörde ilk sıralarda yer aldıklarına vurgu yapan Aşhan Yönetim Kurulu Başkanı Şemsetdin Hancı, “Sektörün geçirmiş olduğu zor süreçten sonra çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmeye gayret gösterdik.

Bu anlamda, kuruluşumuzdan günümüze kadar getirdiğimiz büyüme hızımızı devam ettirip nitelikli iş üreterek 5 yıl içerisinde sektörde lider olmayı hedefliyoruz. Ayrıca, yemek sektörü için mutfak yatırımlarımızı toplam 150 milyon TL olarak revize etmiş durumdayız. 2022 hedeflerimizde yer alan planlarımız doğrultusunda sektöre önemli ölçüde katkı sağlama çabası ve isteğindeyiz” dedi.

“Yeni projelerimizle istihdamı artırıyoruz”

Türkiye’deki hazır yemek sektöründe önemli bir istihdam kaynağı oluşturduklarına dair açıklamalarda bulunan Hancı, uzun vadede hayata geçirmeyi planladıkları yenilikçi projeleriyle de sektörde daha iyi konuma yükselme amacında olduklarını belirtti.

Ayrıca, yeni projeleri arasında 150 milyon TL’lik yatırım ile Aşhan Şirketler Grubu bünyesinde Trabzon’da bulunan otellerinin ikincisini İstanbul’da inşaatına başlayacaklarını ifade ederken bununla birlikte turizmde ek istihdam alanlarını oluşturmayı planladıklarını açıkladı.