“Askıda Yemek Var” karınları doyurdu

İhtiyaç sahipleri ve yardımseverleri buluşturmak için hayata geçirilen Askıda Yemek Var, İstanbul’daki etkili kar yağışında TİDER aracılığıyla 2 bine yakın ihtiyaç sahibi vatandaşın karnını doyurdu.

Pandemiyle eş zamanlı, alım gücü olmayan ve yeterli gıdaya erişmekte zorlanan ihtiyaç sahipleri için Meal Box ve TİDER işbirliğinde hayata geçirilen Askıda Yemek Var projesi bu kez de kar esaretindeki vatandaşların yardımına koştu.

Karın etkisiyle zor durumda kalan 2 bine yakın İstanbullu vatandaş, Temel İhtiyaç Derneği’nin (TİDER) Gıda Bankacılığı aracılığıyla tespit edilerek, toplamda 7 bin kap sıcak yemek ile buluşturuldu.

Meal Box CEO’su Murat Demirhan “Bugüne kadar hizmet verdiğimiz İstanbul’da beslenme sorunu yaşayan tüm vatandaşlarımıza çare olan Askıda Yemek Var, bu kez kar yağışından etkilenen ihtiyaç sahiplerinin imdadına yetişti.

İhtiyaç sahipleri ve yardımseverleri buluşturan platformumuz askıdayemek.net üzerinden, kar yağışı başladığı andan itibaren yüzlerce yemek askıya bırakıldı. Dayanışmanın gücünü bir kez daha gördük” dedi.