Avon Türkiye Genel Müdürü Hasan Ulutürk oldu

Perakende ve satış sektörlerinde 18 yılı aşkın deneyime sahip olan Hasan Ulutürk, Avon Türkiye ailesine, yeni genel müdür olarak atandı. Çeşitli ticari rollerde oldukça başarılı bir tecrübeye sahip olan Ulutürk, önümüzdeki süreçte Avon Türkiye’nin liderliğini üstlenecek.

Gücünü kucaklayan, özgüvenini artıran ve potansiyellerini gerçekleştirmeleri için kadınlara fırsatlar sunan dünyanın lider kozmetik ve güzellik markalarından Avon’un yeni genel müdürü Hasan Ulutürk oldu. Dünya çapında milyonlarca bağımsız satış temsilcisi ve milyonlarca müşterisi bulunan Avon’un Türkiye genel müdürlük görevini üstlenen Ulutürk, önümüzdeki süreçte kadınlar için daha iyi bir gelecek yaratılmasına öncülük edecek.

Hasan Ulutürk kimdir? 

Lise eğitimini Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Hasan Ulutürk, Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden mezun oldu. Lisans eğitiminin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yüksek lisans yapan Ulutürk, 2007’de Tchibo Türkiye’de operasyon birimlerinde iş hayatına ilk adımı attı. Ulutürk, başarı ve istikrar odaklı yapısıyla aynı kurumda 18 yıldan fazla süre görev aldı.

Aynı markada sırasıyla lojistik müdürü, bölge satış müdürü, kıdemli iş geliştirme müdürü ve mağazalar müdürü gibi pozisyonlarda çeşitli sorumluluklar üstlenen Ulutürk, mağaza ve operasyon direktörlüğü görevi boyunca, merkez ofiste 30’un üzerinde ve mağazalarda 350’nin üzerinde personelden oluşan bir ekibe liderlik yaptı. Müşteri kazanımı ve gelir artışına yönelik şirket hedeflerini gerçekleştiren Ulutürk, görevi süresince büyümeye yönelik önemli satış stratejileri ve eylem planları geliştirdi.

Değişen trendler, ekonomik göstergeler ve rekabet koşullarına göre arz ve talebi güncel tutarak, satış hacmini, ürün karmasını ve satış kanallarını çeşitlendiren Ulutürk; satış büyümesi, iş geliştirme, planlama ve tedarik zinciri süreçlerini de başarıyla yönetti.  Hasan Ulutürk, mağaza ve operasyon direktörlüğü görevinin ardından, 2020 yılında aynı firmanın Türkiye genel müdürü oldu. Genel müdürlük kariyeri boyunca her sene karlı büyüme trendini devam ettiren Ulutürk, yeni markalarla portföy genişlemesi, yeni iş kanallarına giriş süreci ve lokal üretim projelerini gerçekleştirerek 450’den fazla çalışanın yönetiminden sorumlu oldu.