Barilla, İtalya Ulusal Günü kutlamasını lezzetlendirdi

İtalya Cumhuriyeti’nin 76’ncı kuruluş yıldönümü, Ankara’daki İtalya Büyükelçiliği’nde kutlandı. Küresel gıda firması Barilla, düzenlenen resepsiyonda İtalyan mutfağının seçkin örneklerini sergiledi.

Küresel gıda firması Barilla, İtalya Cumhuriyeti’nin kuruluş günü şerefine İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde düzenlenen resepsiyonda İtalyan mutfağının seçkin örneklerini sergiledi.

İtalyan Cumhuriyeti’nin kuruluş günü olan 2 Haziran 1946 şerefine her yıl kutlanan İtalyan Ulusal Günü (Festa della Repubblica), bu yıl da İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde kutlandı. İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Giorgio Marrapodi tarafından düzenlenen resepsiyona, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yerli ve yabancı protokolün yanı sıra bine yakın davetli katıldı.

İtalyan mutfağından örnekler sunuldu

Barilla, usta şefinin konuklar için hazırladığı mönü ve taze pişirilen yemekler ile İtalyan mutfağından lezzetli örnekler sundu.

Barilla Genel Müdürü Murat Koç, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na 145 yıl önce İtalya topraklarında doğan ve geleneksel İtalyan lezzetini tüm dünyaya büyük bir başarıyla taşıyan şirketin küresel ölçekteki ve 30 yıla yakın süredir Türkiye’de yürüttüğü faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi.

Murat Koç, İtalyan gastronomi geleneği ve Akdeniz tipi beslenme tarzının çok önemli bir temsilcisi konumunda olan Barilla’nın sürdürülebilir buğday tarımı konusunda yaptığı öncü çalışmaları da Bakan Kasapoğlu’na aktardı.