Başyazıcı Gıda probiyotik dana sucuk üretti

70 yıldır et ihtiyacını kendi tesislerinde yetiştirdiği besilerden karşılayan ve sürdürülebilir kalkınmayı destekleyen Başyazıcı Gıda, Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Bir kangalında 1 milyon probiyotik bulunduran sucuk, sindirimi kolaylaştırıcı özelliği ile dikkat çekiyor.

1953’ ten   bu yana güvenilir üretimini sürdüren  Başyazıcı Gıda, toplamda 6 bin 550 metrekare kapalı alan üzerinde üretim süreçlerini yürütüyor. İnsan sağlığını öncelik alarak ürünlerini tüketicileri ile buluşturan Başyazıcı; katkısız, koruyucu içermeyen, glütensiz ve yüksek proteinli içeriğe sahip ürün çeşitliliği ile sektörde iddiasını sürdürüyor.

Tarım Bakanlığı onaylı, 2 yaşından itibaren tüm çocukların ve yetişkinlerin kullanabileceği Türkiye’de ilk ve tek olan probiyotikli dana sucuk; katkı maddesi olmadan güvenle tüketilebiliyor. Probiyotikli dana sucuğun faydaları arasında; bağırsak sisteminin çalışmasına normal seviyede destek vermek ve bağırsak sistemini kötü etkileyen gıdaların tüketimini azaltmak başta yer alıyor. Ayrıca raf ömrü boyunca içerdiği bakteriler ile bozulmadan sucuğun içinde kalan probiyotik, sürekli tüketim imkanı da sunuyor.

“İşlenmiş et sektörü ile ilgili olumsuz algıları yıkmayı amaçlıyoruz”           

Başyazıcı Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Murat Başyazıcıoğlu, Türkiye’de ilk kez üretilen ve tüketici ile buluşturulan “Probiyotikli ürünler” hakkında şu sözlere yer verdi; “Probiyotik ürünler günümüzde sıklıkla tüketilen ve sağlığa faydalı olan ürünler arasında yer alarak gittikçe popülerleşiyor. Bizim markamızın en önemli misyonu, insan sağlığını öncelik olarak görmesi. Bu konuda katkısız, koruyucu içermeyen, glütensiz ve yüksek proteinli içeriğe sahip ürünlerimizden taviz vermiyoruz.

Türkiye’de bir ilk olarak ürettiğimiz bir kangalında yer alan bir milyon probiyotikli dana sucuğumuzu gönül rahatlığı ile tüketicilerimiz ile buluşturuyoruz. Markamızı diğer rakiplerden ayıran en büyük özelliği “taze et” kullanıyor olması.

Taze et akışını çoğunlukla Doğu Anadolu meralarında beslenen kendi bakım yöntemlerimiz ile büyüttüğümüz hayvanlarımızdan karşılıyoruz. İşlenmiş et sektörü ile ilgili olumsuz algıları olan müşteri kitlesini bilinçlendirmeyi amaç ediniyoruz. Probiyotik sucuğun en önemli özelliklerinden birkaç tanesi ise; bağışıklığı desteklemesi, besin emilimini artırması ve antibiyotiklerin yol açtığı bağırsak problemlerini gidermeye yardım etmesi diyebiliriz” açıklamasında bulundu.