“Ben Türkan Saylan” oyununun galası gerçekleşti

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Merkezi, Kumpanya Yapım ve Levent Üzümcü Tiyatrosu işbirliğinde gerçekleştirilen “Ben Türkan Saylan” oyununun galası, ÇYDD’nin unutulmaz genel başkanının doğum gününde, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Türkan Saylan’ın fikirlerine, ülkülerine ve yaşamına ışık tutan ve Cengiz Toraman tarafından kaleme alınan oyunda Türkan Saylan’a ünlü oyuncu Şenay Gürler hayat verdi.

Aynı zamanda dış ses olarak Mert Fırat, Berna Laçin, Levent Üzümcü, Uğur Dündar ve Yetkin Dikiciler gibi birbirinden değerli sanatçılar ile ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel’in yer aldığı oyunun galasında iş, sanat ve akademi dünyasından birçok davetli bir araya geldi.

Maltepe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç başta olmak üzere ÇYDD Genel Merkez ve İstanbul şubeleri yönetim kurulu üyeleriyle birlikte dernek üyeleri, gönüllüleri, öğrencileri ve tüm Çağdaş Yaşam dostları yoğun katılım gösterdi.

İlk olarak klasik müzik dinletisiyle başlayan kokteylde, Maltepe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç, ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel ve ünlü tiyatro oyuncusu Levent Üzümcü konuşma yaparak davetlilere “Hoş geldiniz” dediler.

Daha sonra ÇYDD mezunu genç soprano Buse Usta’nın etkileyici performansı dinleyen davetliler, Türkan Saylan’ın yaşamına ışık tutan fotoğraf sergisini de gezdiler.