Beta Tea’nin yeni çay serisi raflarda

Türkiye’nin yenilikçi çay markalarından Beta Tea, yeni serisini çay severlerle buluşturdu: My Gourmet Collection, Jasmine Needle Beyaz Çay ve Wellness Koleksiyonu…

My Gourmet Collection

My Gourmet Collection, yüksek kaliteli çay yaprakları ile öne çıkıyor. Dünyanın dört bir yanından seçilmiş özel yapraklarla hazırlanarak, çay tutkunlarına bir fincan çaydan daha fazlasını sunan koleksiyonda her bir çay; farklı coğrafyaların izlerini taşıyor.

Siyah Çay, Bitki Çayı, Yeşil Çay, Meyve Çayı, Beyaz Çay, Rooibos Çayı, Oolong Çayı olmak üzere 7 farklı ürün grubu altında toplanan koleksiyon, yüzden fazla sayıdaki çeşitliliği ile zengin bir portföye sahip.

Jasmine Needle Beyaz Çay

Geleneksel Çin çayı kültürünün özel bir parçası olan Jasmine Needle Beyaz Çay, baharın ilk hasadında toplanan genç çay yaprakları ve tomurcuklarından elde ediliyor.

Özenle işlenen ve kurutulduktan sonra yasemin çiçekleriyle aroma verilen çay, farklı bir lezzet ve koku deneyimi sunuyor. Ayrıca, hafif ve ferahlatıcı bir tada sahip.

Wellness Koleksiyonu

Çayın sağlık üzerindeki olumlu etkilerinden yola çıkarak geliştirilen Wellness Koleksiyonu, doğadan gelen şifa dolu bitkiler, özel meyve taneleri ve kaliteli çay yapraklarının harmanından oluşuyor.

Her ürünüyle farklı bir sağlık sorununun çözümüne yardımcı olması hedeflenen koleksiyonda DIGEST; sindirim sistemini desteklerken, CARE; içsel dengeyi bulmaya yardımcı oluyor.

JOY; günlük hayatın stresinden uzaklaşmayı sağlarken SLEEP ise dinlendirici bir uyku deneyimi sunuyor. Tempolu bir hayatta biraz rahatlamak isteyenler için RELAX önerilirken zihinsel berraklık ve odaklanma için ise FOCUS çayı öne çıkıyor.

Müslin piramit Wellness Koleksiyonu’nda

Bu özel lezzeti değerli kılan en önemli etkenlerden biri ise yüzde100 pamuk ipliklerinden dokunan müslin torbaların içerisinde paketlenmesi. Usta ellerde tek tek el isçiliğiyle üretilen piramit müslin torbalar, doğada tamamen çözünebilmesi dolayısıyla çevre dostu bir kullanım sunuyor. Yüzde 100 pamuk müslin torbalar, piramit şeklindeki özel tasarımı ile çay yapraklarının serbestçe genişlemesine ve süzülmesine olanak sağlayarak çay yapraklarına mükemmel demlenme olanağı sağlıyor. Ayrıca, yüzde 100 doğal pamuk ipliği ile dokunan kumaşın iki kat daha fazla kullanılması ile üretilen müslin torbalar, çayın bardakta tortu bırakmasına engel olarak, yüksek standartlarda bir çay keyfi yaşatıyor.