Çarşamba, Mart 22, 2023
Ana SayfaYeni ÜrünlerÇiğköftem’den Humus Dolgulu Falafel

Çiğköftem’den Humus Dolgulu Falafel

Çiğköftem, son yıllarda gözde besin haline gelen falafele 2021’den itibaren kendi yorumunu kattı ve Humus Dolgulu Falafel’i üretti.

Falafel yani nohut köftesinin anavatanı Ortadoğu. Ancak içerdiği yüksek protein nedeniyle son yıllarda dünyanın birçok ülkesinde gözde besin haline geldi. 2005 yılında Türkiye’de ilk konsept çiğköfte şubesini açarak sektöre öncülük eden Çiğköftem de falafeli 2019 yılında ürün gamına aldı.

Çiğköftem, Falafel’i ilk aşamada kendi özel tarifiyle satışa sundu. Ardından da yaptığı Ar-Ge çalışmalarıyla ürünü geliştirdi ve 2021 yılından itibaren Humus Dolgulu Falafel ortaya çıktı.

Özellikle veganların tercihi

Satışa sunulduğu ilk günden itibaren özel bir ilgi ile karşılaşan Humus Dolgulu Falafel, özellikle veganlar tarafından çokça tercih ediliyor. Öğle yemeği, akşam yemeği ve atıştırmalık öğün ihtiyacında her geçen gün daha fazla tüketilmeye başlayan Humus Dolgulu Falafel, besin değeri açısından doyurucu ve uzun süre tok tutma özelliğine sahip. Humus Dolgulu Falafel’in sadece 100 gramıyla dahi yetişkin bir bireyin günlük protein ihtiyacının yüzde 10’u karşılanabiliyor.

Yurtdışına da ihraç ediliyor

Protein değeri yüksek olmasına rağmen düşük kalorili bir besin olduğu için spor ve diyet yapanlar için de en ideal seçeneklerden olan Humus Dolgulu Falafel, Çiğköftem şubelerinde 150 ve 400 gramlık porsiyonların yanı sıra dürüm ve Falafel Salatası olarak da satışa sunuluyor. Çiğköftem, Humus Dolgulu Falafel’in Türkiye’deki ilk ve tek üreticisi olarak öne çıkıyor. Besin değeri yüksek olan bu ürün aynı zamanda yurtdışına da ihraç ediliyor. Humus Dolgulu Falafel’i, Avrupa geneline yayılmış 130 Çiğköftem şubesinde tadımlamak da mümkün.

Humus dolgulu falafel

(100 gram ürün için)

Enerji (kcal)                 258

Yağ (g)                        12,4

Doymuş yağ (g)             3,2

Karbonhidrat (g)           25,6

Şeker (g)                       1,6

Protein (g)                     7

Tuz (g)                          2

Lif (g)                           5,5

Son Gönderiler
spot_img

Popüler Gönderiler