Pazartesi, Ekim 3, 2022
Ana SayfaAraştırmaÇikolatanın yanına en çok kahve yakışıyor

Çikolatanın yanına en çok kahve yakışıyor

Kahve Dünyası’nın, 7 Temmuz Dünya Çikolata Günü kapsamında gerçekleştirdiği anket serisi sosyal medyada ilgi gördü. Binlerce kişinin katıldığı anketin sonuçlarına göre her iki kişiden biri her gün mutlaka çikolata tüketiyor.

Kakao çekirdeklerinin 1550 tarihinde Avrupa’ya ilk kez getirildiği 7 Temmuz, her yıl dünya genelinde Çikolata Günü olarak kutlanıyor. Çikolata mutluluğunu doyasıya yaşamak isteyen misafirlerine her zevke ve bütçeye uygun seçenekler sunan Kahve Dünyası, 7 Temmuz Dünya Çikolata Günü’ne özel bir anket serisi gerçekleştirdi. Türk insanının çikolataya olan tutkusunu bir kez daha ortaya koyan anket serisine sosyal medyada ilgi büyüktü. Binlerce kişinin çikolatasız bir dünyayı hayal bile edemediğini belirttiği ankette çikolatanın hepimizin ortak noktası olduğu sonucu bir kez daha gözler önüne serildi.

Hem bitter hem sütlü ama mutlaka kahveyle!

Ankete göre, çikolataya en çok mutlu olunca ve motivasyon için ihtiyaç duyuluyor. Sütlü mü bitter mi sorusunu da gündeme getiren ankette eşitlik yine bozulmadı ve katılımcıların yarısı bitter çikolatayı yarısı ise sütlü çikolatayı tercih ettiğini belirtti. Çikolata tüketme sıklığı ise Türkiye’nin çikolata tutkusunu bir kez daha ortaya koydu. Buna göre ankete katılanların yarısı her gün yarısı ise haftada bir kez çikolata tüketiyor. Çikolata çoğunluk tarafından  ‘En büyük keyfim’ olarak tanımlanırken, en çok tercih edilen eşlikçisi de değişmiyor. Katılımcıların yüzde 87 gibi büyük çoğunluğu, çikolatanın yanına en çok kahveyi yakıştırıyor. En çok tatlı ihtiyacı duyulan anlarda da ilk koşulan lezzet olan çikolata, emoji olarak da en çok enfes ifadeli surat emojisiyle tanımlanıyor.

Son Gönderiler
spot_img

Popüler Gönderiler