Costa Coffee’den yaz lezzetleri

Avrupa’nın en büyük kahve zinciri Costa Coffee, kahve ve yanında atıştırmalık severler için geniş bir mönü ile farklı lezzetler sunmaya devam ediyor. İçinde sanatın izlerini taşıyan ve rahat ortamıyla dikkat çeken Costa Coffee, yaz mevsimini mönüsüne eklediği yepyeni soğuk kahveleri ve sağlıklı atıştırmalık seçenekleriyle karşılıyor.

Türkiye’ye Boyner ile gelerek kısa sürede kahvenin sevilen adresi olan Costa Coffee, mönüsünü yaz lezzetleriyle yeniledi. Yaz sıcaklarını serinleten içeceklerin yanı sıra sağlıklı atıştırmalıklarıyla mönüsünü zenginleştiren Costa Coffee, Boyner Cadde, Pangaltı, Ankara Acity AVM ve Beşiktaş lokasyonlarında herkesi keyifli ortamı ile buluşturuyor.

Soğuk kahve severlere özel lezzetler

İkonik kırmızı bardaklarıyla bilinen Costa Coffee’nin özel harmanı olan ve 112 farklı deneme sonucunda ortaya çıkan “Signature Blend”i “Mocha Italia”da sadece Rainforest Alliance sertifikalı kahve çekirdekleri kullanılıyor.

Latte, Flat White, Corto, Cappuccino, Americano, Espresso, Filtre Kahve, Mocha, Chai Tea Latte’nin yanı sıra mönüdeki kahve ve karamelin uyumlu birlikteliği ile ortaya çıkan Iced Caramel Macchiato, mutlu bir kahve molası vermek isteyenleri bekliyor.

Costa Coffee’nin yeni mönüsünde, yaz günlerine özel taze Frappe ve buzlu limonata çeşitleri de yer alıyor. Bu yaz şeftali lezzeti ile ferahlamak isteyenler ise Bubble Ice Tea’yi tercih ediyor.

Kahve eşlikçisi sağlıklı atıştırmalıklar

Costa Coffee’nin zengin yiyecek mönüsünde yaza özel sağlıklı tarifler de bulunuyor. Farklı damak tatlarına uygun mönüde yulaflı cookie ve bar, meyveli parfe, sağlıklı tavuklu sezar ve kinoa salatası gibi fit tarifler hafif bir öğün tercih edenlerin favorileri arasında yerini alıyor.

Serinleten içeceklere eşlik eden kruvasan ve wrap çeşitleri, yabanmersinli muffin ve havuçlu kekgibi özel tarifler ve daha fazlası Costa Coffee’de lezzet tutkunlarını bekliyor.

Costa Coffee hakkında
İtalyan kardeşler Sergio ve Bruno Costa tarafından 1971 yılında Londra’da kurulan Costa Coffee, 32 uluslararası pazarda 4.000’den fazla kahve dükkânı işletiyor. Costa Coffee, Allegra Strategies tarafından 12 yıl üst üste (2010-2021) “İngiltere ve İrlanda’nın En İyi Kahve Dükkanı Zinciri” seçildi.
Küresel bir kahve markası olan Costa Coffee, Flat White’ın piyasaya sürülmesi ve Costa Express’in tanıtılması da dahil olmak üzere sektörde yenilikçi yapısı ile öne çıkıyor. Costa Coffee, “imza kahvesi” haline gelen Mocha Italia’nın mükemmel karışımını keşfetmeden önce 112’den fazla deneme gerçekleştirdi. % 100 Rainforest Alliance sertifikalı çiftliklerden elde edilen kahve çekirdekleri Costa Coffee’nin imza kahvesi olan Mocha Italia’nın benzersiz tat ve aromasına hayat veriyor.