Eataly Türkiye’deki 10. yaşını kutluyor

Eataly, Türkiye’deki 10’uncu yılını geride bıraktı. Executive Şef Claudio Chinali, “İtalya ve Türkiye gibi iki benzersiz ülkenin gastronomisi ve tarihi rengarenk deneyimler sunuyor. İlk günden bu yana olağanüstü bir emek vererek misafirlerimize bu deneyimleri en iyi şekilde sunmaya çaba gösteriyoruz. Zamanın bu kadar hızlı geçtiğine inanamıyorum. Nice 10 yıllara” diye konuştu.

Eataly, onuncu yaşını iki gün boyunca süren festival tadında etkinliklerle kutladı. Tüm Eataly misafirlerine açık olarak düzenlenen ilk akşamın ardından ikinci gecede ünlü isimler, sanatçılar, iş dünyası ve basın mensuplarını bir araya getiren özel bir davet verildi.

Executive Şef Claudio Chinali’nin ev sahipliğinde gerçekleşen gecede davetliler İtalyan mutfağı ve kültürünün farklı öğelerini deneyimleme şansı yakaladı.

Ayhan Sicimoğlu, Şef Claudio ile birlikte, etkinliğe özel mönüde yer alan yemekler ve İtalya’ya dair anılarına değinerek ilgi çekici bir anlatım gerçekleştirdi.

Ünlü tenor Murat Karahan’ın sürpriz performansıyla ünlü aryalardan kesitler okuduğu geceye, İtalyan halk kültürünün sevilen öğelerinden Tarantella dansı da renk kattı. Ozan Musluoğlu Ferit Odman ve Engin Recepoğlu jazz trio ile davetlilere keyifli anlar sunarken, kutlama 10’uncu yıl pastasının kesilmesiyle son buldu.

Geceye katılan isimler arasında yer alan Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şule Zorlu, “Eataly’ninki gibi bir başarıyı, 10 senedir sürdürebilmek bizim için çok gurur verici. Claudio müthiş bir yürek.

Böyle harika bir insanın Eataly’nin bu başarısına katkısı elbette ki çok büyük. Bizi her zaman hatıramızda kalacak anılarla ağırlayan tüm ekibe teşekkür ediyorum” dedi.