Eriş, noodle’ı sağlıklı beslenmenin bir parçası yaptı

Türkiye’nin vitamin destekli ilk Probiyotikli Nudo Noodle’ı, bağışıklık sistemini desteklemenin yanında sindirim sisteminin düzenlenmesine de yardımcı oluyor. Probiyotikli Nudo, içeriğindeki B1, B3, B6 ve B12 vitaminleri sayesinde günlük B vitamini ihtiyacının minimum yüzde 15’ini karşılarken, yorgunluğu azaltmaya da yardımcı oluyor.

Türkiye’nin vitamin destekli ilk Probiyotikli Noodle’ı Nudo’yu tüketicileriyle buluşturan Eriş, noodle üretiminde yeni bir dönemi başlattı. Eriş’in Eriş Ar-Ge Merkezi çalışmalarıyla geliştirdiği Nudo Probiyotikli Noodle, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, sindirim sistemini düzenliyor ve içeriğindeki B1, B3, B6 ve B12 vitaminleri sayesinde günlük B vitamin ihtiyacının minimum yüzde 15’ini karşılarken yorgunluk hissinin azalmasına yardımcı oluyor.

Yüzde 25 daha az kalori, yağ oranı sıfır 

Kızartma yerine buharla pişirme tekniği kullanılarak üretilen vitamin destekli Nudo Probiyotikli Noodle, yüzde 0 yağ içeriğiyle de dikkat çekiyor. Normal noodle’lara göre yüzde 25 daha az kalori içeren diyet dostu Nudo Probiyotikli noodle, sağlıklı yaşam tarzını desteklerken lezzetten de ödün vermiyor.

Koruyucu ve renklendirici içermeyen Probiyotikli Nudo Noodle ayrıca koruyucu, tatlandırıcı, renklendirici ve MSG (Monosodyum Glutamat) gibi lezzet artırıcılar içermiyor. Bu da ürünün daha tercih edilebilir hale getirilmesini sağlıyor.

Eriş, Probiyotikli Nudo Noodle’ı Eriş Ar-Ge Merkezi ve Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) işbirliği ile geliştirdi. Alanında ilk ve tek olan Nudo Probiyotikli ürünün patent başvurusu da yapıldı.