Friterm, AHR Expo Chicago Fuarı’na katıldı

Friterm A.Ş., ilk kez katıldığı AHR Expo Chicago 2024 Fuarı’nda potansiyel işbirlikçi ve ziyaretçilerle buluşma fırsatı yakaladı. Doğal akışkanlı paslanmaz borulu CO2 evaporatörü fuarın parlayan yıldızıydı.

Friterm A.Ş., 22-24 Ocak tarihleri arasında düzenlenen AHR Expo Fuarı’na Yurtdışı İş Geliştirme Müdürü Serdar Tümen ile katılım gerçekleştirdi. Birçok uluslararası fuarda boy gösteren Friterm, bu fuarda da potansiyel, mevcut müşterileriyle ve çözüm ortaklarıyla bir araya gelme fırsatı yakaladı.

AHR Fuarı; yeni ürünler ve teknolojiler, eğitimler, seminerler, panel tartışmaları, karbonsuzlaşma ve inovatif ürünler için ödül törenlerinin yer alması sebebi; ayrıca üreticileri ve tedarikçileri, HVAC&R sektöründe faaliyet gösteren müteahhitleri, danışmanları, mimarları, tasarımcıları, eğitimcileri, işletmecileri ve girişimcileri bir araya getirmesi sebebiyle ABD’de oldukça rağbet gösterilen bir fuar. Fuara 1600 üstünde firma katıldı. 370 konuşmacı yer aldığı fuara 50 binden fazla ziyaretçi geldi.

“ABD pazarı için UL sertifikasına alma çalışmalarına da başladı”

Friterm, fuara doğal akışkanlı paslanmaz borulu CO2 evaporatör ve freon evaporatörü ile katılım gerçekleştirdi. ABD pazarı önümüzdeki 10 yıl içerisinde marketlerde doğal akışkanlı ürün kullanımını tamamlamak zorunda ve bu nedenle de Friterm standına oldukça yoğun bir ziyaretçi akını oldu. Fuarda bu ürünlerin yanı sıra freecooling olarak bilinen kuru soğutucular da talep edilen ürünler arasındaydı.

Friterm Yurtdışı İş Geliştirme Müdürü Serdar Tümen konuyla ilgili şöyle konuştu: “Bölgede enerji ve motor firmalarının yoğun olması sebebiyle bu ürünlere talebin artmasını bekliyoruz. Bu fuar sayesinde ziyaretçilerimizin sorularını yanıtlama fırsatı bulduk ve kendilerine Friterm üretim gamında bulunan ürünlerimizi de kataloğumuz üzerinden tanıtma imkanı yakaladık. Geniş ürün üretim kapasitesi ve müşteri istekleriyle şekillenen tasarım modeliyle, Friterm’in bu pazarın vazgeçilmez bir parçası olacağı şimdiden sinyallerini verdi. Friterm birçok sertifikasının yanı sıra ABD pazarı için UL sertifikasına alma çalışmalarına da başladı”.

“Friterm bu pazar için bir güç olacak”

“3 günlük fuar süresince standımıza olan yoğun ilgiden memnun kaldık. Ürünlerimizdeki enerji verimliliği, doğaya saygılı üretim politikamız ve doğa dostu ürünlerimizi müşterilerimize tanıtmış olduk” diyen Serdar Tümen şöyle devam etti: “Ziyaretçilerimiz fuarda, Friterm’in yazılım programıyla istedikleri ürünü seçme ve doğaya dost ürünleri kendi projelerinde kullanma isteklerini tarafımıza bildirmiş oldular. Yeni ve Eurovent sertifikalı bir firmanın ABD pazarına yeni bir sinerji katacağı ve rekabetçi gücü ile Friterm’in bu pazar için bir güç olacağını yaptığımız görüşmelerde tecrübe etmiş olduk.

AHR Expo Chicago 2024 Fuarı’nda sergilediğimiz ürünlerle sektörde öncü olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Friterm yenilikçi ve enerji verimliliği konusundaki kararlılığını fuarda yeniden göstermiş oldu. Yenilikçi çözümlerimizle daha yaşanabilir, daha sürdürülebilir bir dünyaya bizimde katkımız olması hedefiyle inovatif ürünler konusundaki liderliğimizi sürdürmeye kararlıyız”.