Genova, Dünya Türk Kahvesi Günü’nü kutluyor

Genova 1050, İtalyan kahveleri ile olduğu kadar Türk kahvesiyle de iddialı. Kendine has tadı, bol köpüğü, telvesi, kokusu ve sunuluş biçimiyle özgün bir kimliği ve kültürümüzde köklü bir geleneği olan Türk kahvesi, Genova’nın favori kahvelerinden biri… Genova, “5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü”ne özel tüm tatlılarda % 25 indirim uyguluyor.

İtalyan stiliyle hazırlanan ve özenle seçilmiş kahve çekirdekleriyle zengin bir kahve deneyimi sunan Genova’da, kahve tutkunları için yeni bir dönem başlıyor. Semtin tarihi dokusuyla kahve kültürünü bir araya getiren Genova; minimal konsepti, her biri özel harman kahve çeşitleri, damaklarda iz bırakan tatlıları ile kış günlerinde keyif yapılabilecek lezzet durakları arasında.

Genova’nın uzman baristaları ve kahve yanı lezzetlere imza atan ustaları, her kahvenin yanına kahve aroması ile uyumlu tatlıları önererek yepyeni tatlar sunuyor. Türk kahvesi ve Maritozzo, Dünya Türk Kahvesi Günü’nde denenmesi gereken lezzetler arasında öne çıkıyor. Genova, “5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü”ne özel tüm tatlılarda % 25 indirim uyguluyor.

Genova’dan taze kavrulmuş ve bol köpüklü bir fincan Türk kahvesi…

İtalyan kahveleri ile olduğu kadar Türk kahvesiyle de iddialı olan Genova’da, taze kavrulmuş kahve çekirdekleri ile hazırlanan Türk kahvesi, kokusuyla davetkar bir seçenek oluyor. Kültürümüzde köklü bir geleneği olan Türk kahvesi günün her saati tüketilebiliyor.

Lezzetli kreması ve yumuşak kıvamıyla “Maritozzo”

İç dolgulu ve yumuşacık kıvamı ile bulut gibi bir İtalyan tatlısı “Maritozzo”… Lezzetiyle damakları, hikayesiyle de kalpleri yumuşatıyor.

Eski zamanlarda İtalyan kadınlar tarlada çalışan kocalarının öğle yemekleri için, bekâr genç kadınlarsa kendilerine eş bulabilmek için yaparmış bu tatlıyı, sonra da kasabaya götürerek genç erkekler tarafından beğenilmelerini umarlarmış. Nesilden nesle aktarılan bu tatlı, işte bu nedenle adını İtalyanca ‘marito’ (koca) kelimesinden almış.

Genova 1050, ikinci şubesini Yalı Ataköy’de açıyor 

Genova 1050 İstanbul’un farklı lokasyonlarında şık konsepti ile yeni buluşma noktaları oluşturmaya hazırlanıyor. Karaköy’ün tarihi dokusunu, mimarisine taşıyarak çok özel bir konsept geliştiren Genova, Aralık ayı içinde 2. şubesini Yalı Ataköy’de açıyor.