Hasip Gençer yaşamını yitirdi

Un ve unlu mamuller sektörünün duayenlerinden; UNO Ekmek, Komşu Fırın, Dosu Maya ve Marmara Tohum markalarının kurucusu Hasip Gençer, kanser tedavisi gördüğü Amerika’da yaşamını yitirdi.

“Una Değer Katma” misyonu ile Türkiye’yi 1990’larda UNO markasıyla ambalajlı ekmek, Komşu Fırın markası ile de yeni nesil fırıncılık konsepti ile tanıştıran Gençer, bu markayla Türkiye genelinde 100’ün üzerinde işletme açtı. Gençer, Doruk Group Holding çatısı altında faaliyet gösterdiği tohumculuk, büyük arazi çiftçiliği, değirmencilik, maya ve endüstriyel unlu mamul girdi üretimi, ambalajlı ekmek ve unlu mamul perakendeciliği alanlarında yaptığı yatırım ve getirdiği yeniliklerle unlu mamuller sektörüne yön veren isimlerin başında geliyordu.

Aynı zamanda tutkulu bir yelkenci ve dört çocuk babası olan Gençer, üç yıl önce yakalandığı hastalığın tedavisi için ABD’de bulunuyordu. 22 Ekim’de sabaha karşı tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdiği belirtilen Gençer’in cenazesi, 26 Ekim Perşembe günü öğle namazını müteakiben Altunizade Marmara İlahiyat Camisi’nden kaldırılacak, Beykoz Görele Mahallesi Mezarlığı’nda toprağa verilecek.