İspanyolların gözde tatlısı Churros Metro Chef ile sofralara geliyor

Metro Türkiye, kendi markalarıyla raflara taşıdığı yaklaşık 3.500 ürüne yeni bir lezzet daha ekledi: Metro Chef Churros.

Yaklaşık 35 yıldır yarattığı çözümlerle gastronomi sektörüne rehberlik eden Metro Türkiye, ürün yelpazesinde yer alan her ürün gibi dondurulmuş tatlı çeşitleriyle de hem profesyonel mutfak şeflerinin hem de kendi mutfağının şefi olanların en büyük yardımcısı. Başta yeme içme sektörü olmak üzere tüm mutfakların ihtiyaçlarına A’dan Z’ye çözümler sunan Metro Türkiye, kendi markalarıyla raflara taşıdığı yaklaşık 3.500 ürüne yeni bir lezzet daha ekledi. İspanyol mutfağının en sevilen tatlılarından churros’u Metro Chef markası ve kalitesiyle sunarak sofraları kolayca ve hızlıca tatlandırmak için yeni bir yol daha açtı.

Dakikalar içerisinde hazır 

Sıcak Akdeniz ülkesinin favori hamur tatlısının sırrı, İspanyolca “kızartılmış” anlamına gelen “churros” kelimesinde saklı. Dondurulmuş olarak raflarda yerini alan Metro Chef Churros tatlısını hazırlamak da çok kolay. Bu lezzete, ürünün çözülmesini beklemeden 185-190 dereceye kadar ısıtılmış kızgın yağda 4-5 dakika süreyle kızartarak ulaşılıyor.

Her bir paketinde 32 adet hamur çubuk bulunan Metro Chef Churros’u kızartarak sade olarak tüketilebilecek esmer şeker, çikolata sosu ve farklı çeşitlerdeki Metro Chef topping soslarla apayrı bir lezzete de dönüştürülebiliyor.