LÖSEV’in çağrısına ses verdiler

LÖSEV 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda lösemi hastalığı ile mücadele eden çocuklara destek vermek isteyen sembol binalar, Türkiye’nin dört bir yanında binalarını turuncu ışıklarla aydınlatmaya başladı.

LÖSEV; Lösemiye karşı farkındalık oluşturmak adına bu yıl “Maskemi Atarım Hayalime Koşarım” mesajı ile tüm Türkiye’de etkinliklere eş zamanlı olarak başladı.

Her şey bir çocuğun hayali ile başladı. Bundan tam 24 yıl önce tedavi gördüğü hastane odasından haftalarca dışarıya çıkamayan lösemili çocuklar “Şirin Babaları” Dr. Üstün Ezer’den odalarına bir televizyon istedi. Ancak hastane yönetimi bu isteği geri çevirince Dr. Üstün Ezer ve arkadaşları LÖSEV’i kurarak çocukları hayallerine kavuşturdu. 8 Kasım 1998’de kurulan LÖSEV, kuruluş gününü 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası olarak lösemili çocuklara ve ailelerine armağan etti.

“Maskemi Atarım Hayalime Koşarım”

Bu yıl da “Maskemi Atarım Hayalime Koşarım” mesajı ile farkındalık yaratmayı hedefleyen LÖSEV-Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı hafta boyunca tüm Türkiye’de birbirinden farklı etkinliklerle, çocukluk çağı kanserleri içinde en sık görülen lösemiye dikkat çekmeye devam edecek.

Haftanın ve löseminin rengi olan “turuncu rengi” ve birçok farklı etkinlik ile tedavisi süren çocuklara umut aşılanırken, lösemiyle mücadelede bireylere ve topluma düşen görevler vurgulanacak.

“Turuncu ışıklarla hayallere giden yolu aydınlatıyoruz”

Türkiye genelinde kurumsal sosyal sorumluluk sahibi birçok kurum ve kuruluş 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda gece bina aydınlatmalarını turuncu yaparak haftaya ve çocuklara destek veriyorlar.

Ülke genelinde tarihi anıtlardan modern yapılara, kamu kuruluşlarından özel kuruluşlara dek köprü, gökdelen, anıt, yüzlerce noktada turuncu ışıklarını 1 Kasım itibarıyla yakmaya başlayan binalar sosyal medya hesaplarından #lösemili1çocuğunhayali ve #lösev1998 etiketleriyle haftaya destek veriyorlar.

Destek olmak isteyen herkes LÖSEV’in sosyal medya hesaplarını takibe alarak, #lösemili1çocuğunhayali etiketi ile hafta boyunca paylaşımlar yapabilir, etkinliklere katılarak lösemiye dikkat çekebilir ve bu mücadelede çocukların sesi olabilir. Ayrıntılı bilgi için www.losev.org.tr den 0312 447 06 60 numaralı telefonlardan bilgi alınabilir.