Magnolia Bakery 1. yılını kutladı

Avrupa’nın ilk mağazasını geçtiğimiz Eylül ayında İstanbul’da hizmete açan New York’un ikonik markası Magnolia Bakery, 1.yılını kutladı.

New York’da açılan ve Amerika’nın ikonik markası halini alarak tüm dünyada ünlenen Magnolia Bakery, geçen sene 8 Eylül’de İstanbul’da kapılarını açtı. Açıldığı ilk günden kapısında uzun kuyruklar oluşturan Magnolia Bakery, Türkiye’ye de ilk kez Amerikan pastane kültürünü getirmiş oldu. Dünyanın dört bir yanındaki Magnolia Bakery deneyimini orijinal dokusu ve lezzetlerini birebir yansıtmasıyla yaşatmaya devam eden marka 1.yılını tüm ekibiyle kutladı.

İlk mağazasını Vadistanbul Moda Caddesi üzerinde açan ve geçtiğimiz gün Akasya Avm’de ikinci mağazasını açarak hizmet veren Magnolia Bakery, çok yakında iki yeni daha mağaza açacak.

Magnolia Bakery CEO’su ve yatırımcısı Mehmet Dinçerler, İstanbul’da birinci yılını kutlayan New Yorklu markası için; “Yıllardır hayalini kurduğum bir marka ve konseptin sadece benim için değil, ülkemizde herkesin heyecanla beklediği bir Amerikan pastanesini kısa sürede bu kadar sahiplenildiğini görmek bir girişimci için çok güzel bir duygu.

Uzun ve zorlu uğraşlarımızın karşılığını görmek, birinci yılımızı kutlarken iki mağaza ve pop-up store mağazalarımızla daha fazla kitlelere ulaşmak benim için tatmin edici bir başarı” dedi.

Magnolia Bakery COO’su Tuğba Dinçerler ise, “Magnolia Bakery Türkiye olarak 40 kişilik ekibimizle birlikte bugün 1. yaşımızı kutlamak çok gurur verici. O kadar çok çalıştık ki, mutlu misafirlerimizi gördükçe bunu başardığımız için daha da çok mutlu oluyorum.

Mağazamızın mimari dekorasyonundan, ekibimizin kurulması ve eğitimlerine kadar ilk günden beri Amerika’daki marka temsilcilerinin önderliğinde ilerliyoruz. Okyanus ötesi olsa da omuz omuza gibi hissettirecek bir şekilde, çalışmaya devam ediyoruz. Mağazamızı kusursuz bir şekilde açmayı başardık; bu aşamadan sonra hedefimiz bu standardı aynı şekilde devam ettirerek, büyüme anlamında daha iyiye gitmek” dedi.

Magnolia Bakery, bugün dünya çapında sekiz ülkede 30 şubesiyle hizmet vermeye devam ediyor.

Magnolia Bakery hakkında
Magnolia Bakery kapılarını ilk defa New York West Village semtinde açıyor. Magnolia’dan gelen kek, turta, kurabiye ve puding’in sokağa yayınlan tatlı kokusu duyanlara davetkar bir çağrıda bulunurken, kısa zamanda Red Velvet Cupcake ve Banana Pudding ikonik hale geliyor ve fırının önünde uzun kuyruklar oluşuyor. Magnolia Bakery o kadar ilgi görüyor ki New York’un meşhur Pretzel’in yerini cupcake’lere bıraktığı bile konuşuluyor ve Magnolia Bakery hem yerli hem de yabancı turistler için bir destinasyon haline geliyor.
Zamanı geldiğinde Magnolia Bakery lezzetlerini artık dünya ile de paylaşması gerektiği inancıyla başta mahalle fırını olarak başladığı yolculuğuna New York’ta ve dünyanın çeşitli lokasyonlarında şubeler açarak devam ediyor ve insanlar en önemli anlarını kutlarlarken onların yanı başında olabilmek için ünlü tariflerinin yer aldığı Magnolia Bakery kitapları doğuyor.