Metro Türkiye’nin Wise Wine Selection Seçkisi büyüyor

Metro Türkiye, Vedat Milor’un danışmanlığı ile oluşturduğu Wise Wine Selection seçkisine Fransa, İtalya, Amerika ve İspanya’ya özel 14 yeni ürün daha ekledi. Türkiye’ye ilk defa getirilen İspanya’nın Txakoli Bölgesi’ne özgü ürünlerin de yer aldığı çeşitlerle büyüyen özel seçkinin yeni lezzetleri, Vedat Milor’un katılımıyla gerçekleştirilen davette gastronomi tutkunlarıyla buluştu.

Türk mutfağının değerlerini korumak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla 1990 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren Metro Türkiye, ülkemizde gastronomi kültürüne katkıda bulunmaya Wise Wine Selection Seçkisi’ne eklediği yeni tatlarla devam ediyor. Metro Türkiye’nin uluslararası bilgi birikimi ile Vedat Milor’un deneyim ve önerilerini birleştirerek 2017 yılında hayata geçen Wise Wine Selection seçkisi, dünyanın önemli şarap bölgelerine ait yeni ürünleri ile büyümeye devam ediyor.

Gastronomiyi sadece bir yeme içme sanatı olarak görmekle kalmayarak gastronominin bir kültür olarak gelişmesini de amaç edinen Metro Türkiye, son olarak Wise Wine Selection seçkisine Fransa, İtalya, Amerika ve İspanya’daki butik üreticilerden 14 yeni ürün daha ekledi.

33 yılı aşkın süredir “Metro Usulü” sundukları ürünler ve yarattıkları çözümlerle gastronomi sektörüne rehberlik eden Metro Türkiye, seçkiye eklediği Alto Adige, Emilia-Romagna, Bordeaux ve Türkiye’de ilk olacak Txakoli Bölgesi ürünleri ile Wise Wine Selection seçkisinde onlarca ithal ürün sunuyor.

“Türk mutfağının yaratıcı potansiyelini daha fazla ortaya koyacak”  

Seçkiye özel bilgiler paylaşan Vedat Milor, Metro Türkiye ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin gastronominin gelişimi yolunda atılan önemli bir adım olduğunu ifade ederek, “Birçok farklı kültürü bir arada barındıran Türk mutfağı, gelişime oldukça açık.

Sahip olduğumuz bu değerli mutfağın, Fransa, İtalya, Amerika, İspanya’daki farklı üreticiler ve üzümlerden elde edilen ürünler ile zenginleşen Wise Wine Selection seçkisi ile birleşebilmesiyle yaratıcı potansiyelini çok daha fazla ortaya koyabileceğine inanıyorum” dedi.

Milor, Wise Wine Selection seçkisinde yer alan ürünlere karar verme aşamasında zengin mutfakların yemekleri ile uyum sağlamasını da ön planda tuttuklarını belirterek, “Lambrusco; kokoreç, sucuk ve pastırmayla çok iyi uyum sağlarken, Alto Adige’den gelen ürünler de yüksek mineralitesiyle Ege Bölgesi’ne ait deniz mahsulleri ve zeytinyağlılarıyla eşleştirilebilir” diye konuştu.

Wise Wine Selection Seçkisi’nde 144, toplamda 700’e yakın ürün

Müşterilerinin ihtiyaçlarına ve trendlere uygun olarak sunduğu çeşitliliği geliştiren Metro Türkiye’nin, Vedat Milor danışmanlığında sunduğu Wise Wine Selection seçkisine yeni eklenen ürünler ile birlikte toplamda 44 ithal 100 yerel ürün bulunuyor. Ayrıca Metro Türkiye, Wise Wine Selection seçkisi ile beraber 350’den fazla yerli ve 300’den fazla ithal ürün de sunarak toplamda 700’e yakın ürünüyle müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.