Namet iki ödül birden kazandı

namet haber

Namet, 23’üncü Altın Ambalaj Yarışması’nda Gıda Ambalajı dalında “Macar Salam Ayrılabilen Avantajlı Paketi” ile Altın Ambalaj Ödülü’nü kazandı. Ödül kazanan diğer 36 ürünle birlikte WorldStar 2010 Uluslararası Ambalaj Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanan Namet, WorldStar dünya ödülüne de layık görüldü. WorldStar 2010 ödülü Namet’e Almanya’da düzenlenecek bir törenle verilecek.

“Ayrılabilen Avantajlı Paket” hem sağ hem sol taraftan açılabilecek ve istendiğinde paket ikiye ayrılabilecek şekilde dizayn edildi. Üst filmin aç/kapat özelliği sayesinde kullanımdan sonra ambalajda kalan ürün kurumadan tazeliğini koruyor ve yine aç/kapat özelliği sayesinde tüketiciler, ihtiyacı kadar ürünü taze olarak kullanırken gereksiz israfı engellemiş oluyor. Ürünün yerleştirildiği tabak bölümünün alta doğru kademeli olarak daralması rafta dik konumda tutulan ürünün aşağı doğru kaymasını da engelliyor.

Namet Macar Salam 200 g. (100 Gr x 2) ayrılabilir avantajlı paketin içine ürün, filtrelenmiş hava sirkülasyonu ve hijyenik koşulların en üst seviyede sağlandığı bir ortamda el değmeden yerleştiriliyor. Ambalaj, modifiye atmosfer altında aç/kapat özelliğine sahip üst film uygulanarak kapatılıp perfore ediliyor. Üst filmin aç/kapat özelliği ile defalarca açılıp kapanabiliyor. “Ayrılabilen Avantajlı Paket” sloganıyla pazara sunulan ambalaj tüketiciye hem fiyat, hem de ürünü tek tek tazeliğini bozmadan tüketme ve saklama avantajını sağlıyor.