Nestlé Professional, Roastelier by Nescafé’yi sektöre tanıttı

Nestlé Professional, kahve uzmanlığındaki çıtayı yükseltmeyi hedeflediği yeni çözümü Roastelier by Nescafé’yi kahvede mükemmelliğe bir adım daha yaklaşmayı amaçlayan Specialty Coffee Association (SCA) Türkiye’nin düzenlediği Latte Art Yarışması’nda sektör ile ilk kez buluşturdu.

Dünyada kahve standartlarını belirleyen ve düzenlediği çeşitli yarışmalarla kahve, ekipman ve baristaların gelişimine katkıda bulunan SCA Türkiye tarafından Latte Art yarışması düzenlendi. Bu seneki yarışmanın sponsorluğunu üstlenen Nestlé Professional, çözünebilir ve çekirdek kahve uzmanlığına inovatif yaklaşımını ekleyerek ilk kez tanıttığı çekirdek kahve kavurma çözümü Roastelier by Nescafé ile sektöre giriş yaptı.

Müşterilerine ve tüketicilerine kavrulmuş kahve deneyimi sunmayı amaçlayan Nestlé Professional, yeni çözümü Roastelier by Nescafé’nin INTELLI-Roast teknolojisi ile ön kavurma işlemi görmüş çekirdeklerini ve kavurma makinasını tüketici ile buluşturdu. Taze* kahve kavurmaya olanak tanıyan ve farklı kahve harmanları ile lezzet çözümünü genişletmek için tasarlanan Roastelier by Nescafé ile avurma işlemi kahvenin hazırlandığı noktada tamamlanıyor. Roastelier by Nescafé, işletmelere kavurma makinası için yüksek maliyetli altyapı yatırımlarına ihtiyaç duymadan Nestlé standartları ve kalitesiyle çekirdekleri kavurmalarına olanak sağlıyor. Kolombiya ve Brezilya bölgelerinden özenle seçilen kahve çekirdekleriyle üretilen Roastelier by Nescafé ön kavurma işleminden geçmiş kahve çekirdekleri, baristalara yerinde kavurma imkanını sunuyor. Nestlé Professional, yeni markası Roastelier by NESCAFÉ e profesyonel müşterilerine, misafirlerine sunabilecekleri yeni bir kahve deneyimi hizmeti veriyor.

“Latte Art Yarışması’nda yeteneklerimizi Roastelier by Nescafé ile gösterdik”

13 yarışmacı baristanın “Latte Art” konusundaki uzmanlıklarını sergilediği yarışma sonucunda birinci olan Hüseyin Rahimler “SCA Türkiye’nin düzenlediği Latte Art yarışması, yeteneğimizi gösterebildiğimiz profesyonel bir arena. Sektörde kahve alanındaki inovatif yaklaşımıyla fark yaratmayı hedefleyen Nestlé Professional, yeni çözümü Roastelier by Nescafé ile yarışma esnasında yeni lezzetler geliştirmemiz konusunda hepimize ilham verdi Roastelier by Nescafé çözümünde kavrulan çekirdeklerle hazırladığımız espressolar, gövde açısından oldukça iyiydi. Süt ile birleştiğinde oluşan kontrast, Latte Art yaparken görselin kusursuz çıkmasına yardımcı oldu ve sonuç bizi çok memnun etti. Çekirdeklerin tat dengesi ve aroması da bizleri heyecanlandıran bir diğer özellik oldu” dedi.

“Kahve tüketim tercihlerini kişiselleştiriyor, geleneksel kavurma yöntemlerine göre üretiyoruz”

Nestlé Professional Türkiye Genel Müdürü Lorenzo Viganò, “Global kahve tüketim eğilimi araştırmalarına göre geliştirdiğimiz çözümümüz Roastelier by Nescafé ile kahve deneyimini bir üst seviyeye taşımayı hedefliyoruz. Sipariş anında kavrulan ve öğütülen çekirdeklerle yepyeni bir kahve deneyimi sunuyoruz. Kişiselleştirme trendini destekleyerek, müşterilerimize kendi tercih ettikleri kahve harmanlarını oluşturma imkanı sağlıyoruz. Tüm bunlarla birlikte müşterilerimizin iş geliştirmede önemli kazanımlar elde etmesini amaçlıyoruz.

Roastelier by Nescafé’nin kahve kavurma profillerinde, filtre kahve ve espresso için farklı seçenekleri bulunuyor. Roastelier by Nescafé çözümümüzü sektör ile ilk kez SCA Türkiye tarafından düzenlenen Latte Art yarışmasında buluşturduk. Tüketicilerimize lezzetli kahveler sunmayı amaçladığımız Roastelier by Nescafé markamız ile sektördeki tecrübeli baristaların beğenisini kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“Roastelier by Nescafé sektörde ses getirecek bir çözüm”

Yarışmayı düzenleyen SCA Türkiye ekibi ise görüşlerini şöyle dile getirdi; “Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığımız 2008 yılından bu yana düzenlediğimiz yarışmalarla dikkat çekerek, baristaların kendilerini dünya standartlarında geliştirmesine destek olduk. Nitelikli kahveyi temsil eden SCA Türkiye ismi altında düzenlenen organizasyonlarda yer alan sponsor ve destekçilerimiz hedef kitlesiyle araya gelme şansı yakaladı. Latte Art yarışması ile de Roastelier by Nescafé’nin sektörle buluşmasına vesile olmaktan mutlu olduk. Bu yarışma ile ön kavurma işlemi görmüş kahve çekirdeklerini, ürünleri hazırlamadan hemen önce taze* şekilde kavurarak kullanabilme imkanı sunan Roastelier by Nescafé için baristalarımızdan çok olumlu dönüşler aldık. Baristalar espresso ağırlıklı çalıştıkları Roastelier by Nescafé çekirdek kahvelerinin Latte Art için çok uygun olduğunu da ayrıca belirtti. Nestlé Professional’in yeni çekirdek kahve çözümü Roastelier by Nescafé ev dışı tüketim sektöründeki hızlı gelişimi ve farklı kavurma tekniği ile ses getirecek bir kahve olacağını düşünüyoruz.”

*Kahvenin, tazeliğini korumak üzere iyi tat kalitesini sizlere sunabilecek şekilde kavrulmuş ve sipariş anında öğütülmüştür.