Neutrogena, yeni konseptiyle yeni marka sloganını duyurdu

Neutrogena, cilt bakımındaki son trendleri yakalamak üzere markanın geçirdiği değişimi ve yeni sloganı “Yaşasın Cildin”i, Cilt Akademisi konseptiyle çeşitli etkinlik ve deneyimlerle destekledi.

Cilt sağlığı alanındaki araştırmaları ile dermatoloji alanında öncü Neutrogena, “Yaşasın Cildin” yaklaşımını ve cildin yaşam döngüsünü en iyi şekilde desteklemeyi hedefleyen 4 ana ürün serisindeki yeni nesil teknoloji ve içerikleri 15 Şubat günü Sky Lounge Zorlu PSM’de Mert Vidinli hostluğunda gerçekleşen görkemli bir lansmanla tanıttı.

Neutrogena, farklı ihtiyaçlara yönelik bakım serilerini basın mensupları, influencerlar ve sektörden önemli isimlerle buluşturdu. Kenvue Türkiye Pazarlama Direktörü Alperen Özkan, Neutrogena Marka Müdürü Selda Öztürk, Dermatolog Ebru Sağlık ve Mert Vidinli’nin liderliğinde gerçekleşen etkinlik, Retinol Boost, Sivilce karşıtı+, Hydro Boost ve Norveç formülü serilerinin keşfedilebileceği özel deneyim alanlarıyla büyük ilgi gördü.

Davetliler, etkinliğe renk katan çeşitli fotoğraf alanları ve interaktif oyunlarla keyifli vakit geçirdiler.

Cilt Akademisi’nin eğlenceli ve öğretici günü, mezuniyet töreniyle sona erdi. Okul zili son kez çaldı ve kepler havaya fırlatılarak mezuniyet coşkusu yaşandı. Ardından, müzisyen Purple Hand Band’in etkileyici performansıyla eğlence devam etti. Bu özel güne katılan ve mezun olan isimler arasında Pelin Kaya, Carolin Almozlino, Ceylan Atınç, Mihre Mutlu, Neva Dürüst ve Nilay Yalçınkaya gibi isimler de yer aldı.

Saf retinol başrolde

Neutrogena Retinol Boost serisi kırışıklık, elastikiyet ve parlaklık kaybı, kuruluk ve koyu leke görünümü gibi yaşlanma belirtileriyle savaşıyor. İçerdiği saf retinol, mersin bitkisi özü ve hiyalüronik asit ile ciltteki yaşlanma belirtilerini yalnızca bir haftada gözle görülür şekilde azaltarak daha genç ve sağlıklı görünüm sağlıyor.

Dermatologların yaşlanma karşıtı cilt bakımındaki altın standardı saf retinolün başrolde olduğu seri güçlü içerik ve patentli formülüyle deneyenlerin % 100’ünde fark edilir sonuçlar sunuyor.

Neutrogena Hydro Boost ürün ailesi ile ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilen hiyalüronik asit içeriğini mass cilt bakım pazarına ilk tanıtan marka olmuştu. Yıllardır yoğun nem etkisi ve hafif formülü ile tüketici tarafından sevilen Hydro Boost’un formülü güçlendirildi.

Ciltte doğal olarak bulunan ve cildin nemini korumaya yardımcı olan doğal nemlendirici faktörler ile ürün uygulanmamış cilde kıyasla altı kat daha fazla nem sağlıyor.

Neutrogena Sivilce Karşıtı + ürün ailesi hem sivilce hem de sivilce izi görünümünü hedef alan güçlü bir formüle sahiptir. İçeriğinde AHA, PHA, BHA gibi aktif içerikler bulundurur ve sivilcelenmeye meyilli ciltler için temizleme adımından nemlendirme adımına kadar uzanan etkili bir cilt bakım rutini sunar. Düzenli kullanımda bir haftada daha pürüzsüz ve sağlıklı görünen bir cilt sağlar.

Neutrogena Norveç Formülü El & Vücut bakım serisi uzun süreli nemlendirme özelliği ile cilde pürüzsüz ve yumuşak bir dokunuş sağlar. Yeni Pro-Seramid teknolojisi ile 72 saat boyunca cildi nemli tutar ve cilt bariyerini güçlendirir. Hafif formülü sayesinde yağlı ve yapışkan his bırakmadan hızlıca emilir.