Özdöner market raflarında

Et ve döner sektörünün önemli temsilcilerinden ÖzDöner, perakende sektörüne de hızlı bir giriş yaptı. ÖzDöner’in 250 gramlık hazır pişmiş dana döneri Macrocenter ve Macroonline’da yerini aldı.

Toptan et, döner ve köfte ürünlerinin önemli oyuncularından ÖzDöner, perakende sektörüne de hızlı bir giriş yaptı. ÖzDöner tarafından özenle üretilen 250 gramlık hazır pişmiş dana döner paketleri, Macrocenter şubelerinde ve Macroconline’da kaliteli döner yemek isteyen döner severlerin beğenisine sunuldu.

Kaliteli dönerin tüm mutfaklara girmesini amaçlıyoruz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ÖzDöner Kurucu Genel Müdürü Bahar Özürün, toptan et, döner ve köfte ürünlerinin yanında perakende sektöründe de isimlerini duyurarak kaliteli ve sağlıklı dönerin tüm mutfaklara girmesini amaçladıklarını söyledi. Et ve döner sektörünün tek kadın girişimcisi olan Özürün, “Yıllardır sektörün içindeyiz.İyi etten İyi Döner Üretmekdiye özetlenebilecek bir felsefemiz var. Bu yüzden etin kalitesi konusunda son derece hassasız. Sadece 24 ayını geçmemiş danalardan elde edilen, açık pembe renkli eti tercih ediyoruz. Eti sadece kemikli karkas olarak temin ediyoruz, kendimiz işliyoruz ve elde ettiğimiz yaprak et ve kıymadan dönerlerimizi üretiyoruz. Kıyma çekerken sinir ayıklama teknolojisi kullanarak tamamen sinirsiz bir kıyma elde ediyoruz.

Kesilmek üzere hazırladığımız dönerin % 60’ı yaprak etten ve % 40’ı kıymadan oluşuyor ve her iki kısım da geleneksel terbiye malzemeleri ile marine ediliyor. Otomatik kesim robotlarında el değmeden standart incelikte kestiğimiz dönerler “sous vide” yöntemine uygun vakum poşetlerde paketleniyor.

Bu yöntem ve ambalaj sayesinde döner vakum paketi ile birlikte sıcaklığı 80 dereceyi geçmeyen suda 10 dakika bekletilerek ısıtılabilir. Bu şekilde ısıtılan döner aromasını ve lezzetini kaybetmez, kurumaz. Ocakta yeni kesilmiş dönere en yakın tüketim deneyimi bu yöntem ile yaşanabilir” diye konuştu.

Pratik ve hızlı

ÖzDöner hem leziz hem de pratik hazır yemek alternatifleri arayan tüketiciler için Macrocenter şubelerinde 250 gramlık özel vakum ambalaj içinde ve kraft kutuda tüketiciye sunuluyor. Isıtıp servise hazır hale getirmek için sadece sıcak suyun yeterli olduğu ürün özel vakum poşetinden çıkarmadan 80 dereceyi aşmayan sıcak suda 10 dakika bekletilerek servis edilebildiği gibi mikrodalga, fırın ve tavada da ısıtılabiliyor.