PanPan Un’dan evde Ramazan pidesi yapımı

Evlerin her ihtiyacına uygun, yüksek nitelikli ve lezzetli un seçenekleri, zengin buğday karışımları ve özel harmanlama reçetesi ile PanPan Un “Her lezzetin unu ayrı” sloganıyla fark yaratıyor.

PanPan Un, mutfaklarda tüketim alışkanlıklarını değiştiriyor. Unun uzmanlık gerektirdiğini, lezzet sırrının kullanım amacına uygun ürün seçimi olduğunu ve kullanılan doğru unla herkesin doğru lezzete ulaşacağını belirten marka, zengin ürün portföyü ile “evde lezzet uzmanı şimdi sizsiniz” diyor. Lezzetli hamur işleri, börekler, incecik ve kolay açılabilir yufkalar, baklavalar ve mantılar için Özel Amaçlı Baklava-Börek-Mantı Unu’nu öneren PanPan ile herkes “kendi mutfağının lezzet uzmanı” oluyor.

PanPan ile “her lezzetin unu ayrı”

Evlerin her ihtiyacına uygun, yüksek nitelikli ve lezzetli un seçenekleri, zengin buğday karışımları ve özel harmanlama reçetesi ile PanPan Un “Her lezzetin unu ayrı” sloganıyla fark yaratıyor. PanPan Un’un, tam buğday, sade kek, özel amaçlı baklava-börek-mantı ve özel amaçlı buğday unu olmak üzere 4 farklı ürün grubu kullanım amaçlarına uygun olarak ayrılıyor.

PanPan Un Danışman Şefi İbrahim Arslanoğlu’nun PanPan Baklava-Börek-Mantı Unu ve ile hazırlanan “Ramazan pidesi” tarifi:

Malzemeler:

  • 7 su bardağı/1 kg PanPan Özel Amaçlı Baklava Börek Mantı Unu
  • 20 gr yaş maya
  • 6 yemek kaşığı/100 gr tereyağı
  • 2 su bardağı/800 ml soğuk su

Üzeri için:

  • 2 adet yumurta sarısı
  • Susam/Çörekotu

PanPan Özel Amaçlı Baklava-Börek-Mantı Unu’nu, suyu ve tuzu hamur yoğurma makinesine ekleyin, 15 dakika orta devirde yoğurun. Mayayı ekleyin ve 5 dakika daha yoğurun. Tereyağını ekleyin ve 5 dakika daha yoğurun.

Hazır olan hamuru 20 dakika dinlendirin. Sonrasında hamuru üçe bölün ve beze olacak şekilde yuvarlayın. Her bir bezeyi pişireceğiniz bir tepsiye alın, üzerini hava almayacak şekilde streç film ile kapatın. 1 saat bu şekilde oda sıcaklığında mayalandırın.

Fırını alt üst ısı ve fan açık şekilde (turbo) 220 C dereceye ısıtın.

Mayalanan hamurun üzerine yumurta sarısı sürün, parmak uçlarınızla klasik ramazan pidesi şeklini verin. Üzerine çörek otu veya susamı dilediğiniz gibi ekleyin. Hazır olan hamuru hızlı şekilde fırına atın ve 10-14 dakika sürekli kontrol ederek pişirin.

Not: Hamura şekil verdikten sonra hemen pişmeli, yoksa iz verdiğiniz yerlerden kabarır ve klasik ramazan pidesi görüntüsünü elde edemezsiniz. Bu sebeple hamurlara tek tek şekil verin ve tek tek pişirin.