Pesto Barilla kavanozu yenilendi

Yüzde 100 İtalyan fesleğeni ve dünyaca ünlü İtalyan peynir çeşitlerinden birisi olan Parmigiano Reggiano ile üretilen, lezzetli tadı ve kremamsı dokusuyla Pesto Barilla’; yenilenen “kaşıklanabilir” kavanozuyla raflardaki yerini aldı.

İtalyan gastronomi kültürünün en önemli temsilcilerinden Barilla’nın, makarna sosları arasında bağımsız bir marka olarak konumlandırmayı hedeflediği yeni stratejisine paralel olarak Pesto Barilla, kullanımı daha kolay ve daha modern yeni kavanozu ile sofralara konuk oluyor. Pesto Barilla’nın yeni kavanozu, tüketicilerin kavanozun dibinde kalan tüm sosu bir kaşık ile kolayca almasını ve bir damla sosun bile israf edilmemesini sağlıyor.

Fesleğen ve peynirin birleşimi

Pesto Barilla, İtalyan mutfağının vazgeçilmezi olan yüzde yüz İtalyan fesleğeni ve “peynirin kralı” olarak bilinen, İtalya’nın Parma ve Modena bölgelerinde üretilen coğrafi işaretli bir peynir çeşidi olan Parmigiano Reggiano kullanılarak üretiliyor.

Pesto Barilla, aynı zamanda sürdürülebilir tarım metoduyla üretilen fesleğen kullanan küresel seviyedeki ilk sos markası olarak da öne çıkıyor. Oldukça önemli olan bu değişiklik ile Barilla, hem çevre hem de kalite standartlarına bağlılığını kanıtlıyor.

Pesto Barilla’nın üretim sürecinde özel bir yöntem kullanılıyor. Sürdürülebilir tarım metoduyla üretilen fesleğenler, sabahın ilk ışıklarında hasat edildikten sonra sadece birkaç saat içinde taze olarak kullanılarak sosa dönüştürülüyor. Böylece fesleğenin doğal kokusu ve lezzeti korunuyor.

Pesto Barilla’dan yeni reklam kampanyası

Barilla, ambalajı yenilenen Pesto Barilla’yı İtalyan geleneğine ve iyi yemek pişirmeye övgü niteliğindeki sıcak ve modern bir 360 küresel reklam kampanyası ile duyurdu.

“Herkesin Sevdiği Lezzet” sloganı ile yayınlanmaya başlayan reklam filminde, Pesto Barilla’nın pratik ve lezzetli yönleriyle insanları aynı sofra etrafında birbirine bağlamak için mükemmel bir çözüm olduğu ve herkesi mutlu ettiği vurgulanıyor.