Pizza İl Forno, Ege’deki ilk şubesini Alaçatı’da açtı

“İtalyan işi” pizzalarını, bu ülkenin simgelerinden “kolezyum” formundaki taş fırınlarında pişirip servis eden, özellikle vegan, gluten free ve bitkisel içerikli mönüleriyle öne çıkan Pizza İl Forno, Ege Bölgesi’ndeki ilk şubesini Çeşme-Alaçatı’da açtı.

Gökmen Gastronomi bünyesindeki restoran zinciri Pizza İl Forno, Türkiye’nin 81 ilini birden “İtalyan işi” pizzalarıyla tanıştırmayı hedefliyor. Bu doğrultuda şubeleşme atağını sürdüren marka, 27. şubesini Çeşme’de hizmete açtı. Alaçatı’daki 150 kişi kapasiteli restoranında misafirlerini ağırlamaya başlayan Pizza Il Forno, mönüsünde Marinara, Margherita, Ricotta gibi klasik lezzetlerin yanı sıra sadece burada servis edilen şef imzalı pizzalarıyla da fark yaratıyor. Pizza İl Forno’nun imza pizzaları içinde Enginarlı, 4 Peynirli, Karidesli, Füme Somonlu, Kaburgalı, Kavurmalı BBQ Tavuklu ve Burrata Pizza gibi özel seçenekler yer alıyor.

“Gluten free” seçenekler de var

Her yaşa ve her damağa hitap eden Pizza İl Forno’da, Ege’ye özgü otlarla hazırlanan pizzalar ve mekanın kendi özel tarifi “Kokoreçli Pizza” mutlaka denenmesi gereken seçenekler arasında başı çekiyor. Vegan misafirlerini de beslenme tarzlarından ve damak tatlarından ödün vermelerine gerek kalmayacak lezzetlerle buluşturan Pizza İl Forno, klasik pizzaları vegan tarzında yeniden yorumlarken, hem kabak, ıspanak, mantar gibi doğal malzemelerle hazırlanan hem de sucuk, salam, sosis gibi tatların alınabildiği vegan pizzalar sunuyor.

Ayrıca mekanın mönüsünde, glüten hassasiyeti olanlar için “gluten free” seçenekler yer alıyor. Mönüsündeki lezzetlere, yerli ve yabancı zengin içeceklerin eşlik ettiği Pizza İl Forno Alaçatı’da, yerel reçellerle zenginleştirilmiş özel kahvaltı mönüsü her gün saat 15.00’e kadar servis ediliyor.

Türk Eğitim Derneği’nin kampanyasına destek veriyor 

Pizza İl Forno, uygulamaya koyduğu sosyal sorumluluk projesi kapsamında, açılan her yeni restoranı için bir meşale yakarak, Türk Eğitim Derneği’nin “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyasına destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda, markanın yeni açılan Çeşme Alaçatı şubesi ile birlikte yeni bir meşale daha yandı ve Türk Eğitim Derneği’ne burs desteği sağlanmış oldu.