Protein içeren fermente içecek üretimine yeni çözüm

Arla Foods Ingredients, sağlıklı içecek alanında bir yenilik olan hem berrak hem de yüksek protein içeren fermente içeceklerin oluşturulmasına olanak sağlayan bir çözüm geliştirdi.

Kombu çayının, yoğurtların ve berrak proteinli içeceklerin devam eden popülaritesinin gösterdiği gibi, yeni içmeye hazır ürünlere yüksek talep var. Son yenilikler arasında, protein probiyotiklerin büyümesini ve canlılığını desteklediği için sinerjik sağlık yararları sunan fermente proteinli içecekler bulunuyor.

Yüzde 100 peynir altı suyu bazlı hidrolizatlar olan Lacprodan® HYDRO.365 ve Nutrilac ® FO-8571’e dayanan yeni çözüm, fermente protein içeceklerinin üretiminde yeni bir yöntem kazandırmanın yollarını açıyor.

Bulanıklığı ve tortulaşmayı önemli ölçüde en aza indirdiği için, protein içermeyen alternatifler kadar net olan yüksek proteinli fermente içecekler oluşturmak için kullanılabiliyor.

Üreticiler, fermente içecekler için termofilik kültürlerle veya kombucha tarzı içecekler için mezofilik kültürlerle kullanabilirler. Bunların her ikisi de probiyotik bakımından yüksek -önemli bir tüketici ihtiyacını karşılıyor- ve laktoz içermiyor. Standart bir yoğurt işleme hattında da üretilebiliyor.

“Çok heyecan verici bir kategori…”

Arla Foods Ingredients Satış Geliştirme Müdürü Barbara Jensen şunları söyledi: “Sağlıklı içecek pazarı inanılmaz derecede dinamik ve kombucha gibi kategoriler olağanüstü başarı elde ediyor. Amacımız her zaman müşterilerimizin yeniliklere öncülük etmesine yardımcı olmaktır. Şimdi onlara, tüketicilere fermente proteinli içeceklerde yeni bir çözüm sunma fırsatı veriyoruz. Zaten çok heyecan verici bir kategori…

Üreticiler, bu yeni çözümle, hem protein hem de probiyotik açısından yüksek olan, aynı zamanda berrak, ferahlatıcı görünümleri nedeniyle pakette öne çıkan trend içecekler yaratabiliyorlar.”