Cuma, Eylül 22, 2023
Ana SayfaKültür & SanatŞenol Yorozlu kişisel sergisi: “Our Boys did it”

Şenol Yorozlu kişisel sergisi: “Our Boys did it”

Brieflyart 2023 yılını Şenol Yorozlu’nun “Our Boys did it” sergisiyle karşılıyor. Son dönemde üretilmiş ve ilk kez izleyiciyle buluşan çalışmalardan oluşan sergide ağırlıklı olarak tuvaller yer alıyor.

Kavramsal düşünceyi tuvallere aktaran çağdaş Türk sanatının usta ismi Şenol Yorozlu, 10 yıl aradan sonra İstanbul’da açtığı bu ilk sergiyle izleyicilere tarihsel, estetik ve düşünsel anlamda yeniden yeni kapılar aralıyor.

“Ben her yaptığım sergide yaşadığımız dönemlerle ilgili bazı güncel ve tarihi noktalara parmak basıyorum” diyen Yorozlu, son resimlerinde Hüsn-i Hat geleneğinden gelen soyut ifade gücünü ustası olduğu büyük ebatlı pentürlere taşıyor.

Resimsel olanı yeniden ürettiği söylenebilir

Yorozlu’nun bu şekilde yazının sadece anlam boyutunu değil biçimsel yapısını da yapıbozuma uğratarak görünenin altındakileri hep bir resme çevirdiğini, resimsel olanı yeniden ürettiği söylenebilir.

Bu sergi için hazırlanan ve tüm işlerin yer aldığı katalogda Can Aytekin’in yazısı da yer alıyor.

Brieflyart’ta 06 Ocak 2023’te açılacak olan sergi, Salı-Cumartesi günleri saat 10:00-18:00 Pazar günleri 13:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Son Gönderiler
spot_img

Popüler Gönderiler