Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana SayfaGüncel HaberThe Kraft Heinz Company Assan Gıda’yı satın alıyor

The Kraft Heinz Company Assan Gıda’yı satın alıyor

İki şirket arasındaki anlaşma Kraft Heinz’ın lezzet geliştirme ve gıda endüstrisi odaklı küresel büyüme stratejisinin bir parçası olarak hayata geçiyor.

The Kraft Heinz Company (NASDAQ: KHC) (“Kraft Heinz”) Assad Gıda’yı satın almak üzere Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Kibar Holding ile yaklaşık 100 milyon dolar değerleme üzerinden bir anlaşmaya vardı. Assan Gıda perakende ve ev dışı tüketim sektöründe hızla büyüyen, Balıkesir ve İzmir’de sos üretim tesisleri bulunan ve 2019 yılından beri Kraft Heinz’ın sertifikalı üretici ortağı olan bir firma. Assan Gıda’nın satın alınması, Kraft Heinz’a perakende ve ev dışı tüketim sektörlerinde Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki operasyonlarını güçlendirme imkanını sağlıyor.

Kraft Heinz Uluslararası Bölge Başkanı Rafael Oliveira bu satın alma ile ilgili şunları söyledi, “Bu girişimimiz, lezzet geliştirme odaklı uluslararası büyüme stratejimizi hızlandırmak için harika bir fırsat. İnanıyoruz ki Assan Gıda’nın yenilikçi sos ve domates ürün portföyüne ek olarak büyüyen ev dışı tüketim sektöründeki geniş dağıtım ağı ve başarılı ekibiyle, Kraft Heinz’a, Türkiye’deki Heinz markasını büyütme ve Kraft Heinz’ın küresel ölçeği ve büyüme hızıyla birleşerek uluslararası lezzet geliştirme platformumuzu daha da genişletme imkânı sunacaktır”.

Assan Gıda geniş bir ürün portföyüne sahip

Merkezi İstanbul’da bulunan Assan Gıda, gıda sektörüne yönelik bir Kibar Holding yatırımı olarak 1998 yılında Balıkesir’de kurulmuş olup, kısa sürede bölgenin önemli üreticilerden biri oldu. Assan Gıda, Colorado, Kingtom, Oba gibi markalar aracılığıyla satışa sunulan salça, ketçap, mayonez, makarna ve et sosları gibi çok çeşitli uluslararası mutfaklara hitap eden geniş bir ürün portföyüne sahip. Assan Gıda, yaklaşık 400 çalışanıyla, iç piyasaya hizmet veriyor ve dört kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat yapıyor.

Anlaşmanın, Rekabet Kurumu onayı sonrası, 2021’in ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor.

Son Gönderiler
- Advertisment -spot_img

Popüler Gönderiler