Toyo, yenilikçi çözümleri ile Avrasya Ambalaj Fuarı’na katıldı

Ambalaj ve basım sektörlerine hizmet veren Toyo Matbaa Mürekkepleri sürdürülebilir ve yenilikçi çözümleri ile Avrasya Ambalaj Fuarı’na katıldı.

Toyo Matbaa Mürekkepleri, 11-14 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve ambalaj sektörünün en kapsamlı fuarlarından biri olan 28. Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’na katılım gerçekleştirdi. Toyo Matbaa Mürekkepleri, fuarın ilk gününden itibaren sergilediği yenilikçi ürün grupları ile ziyaretçilerin dikkatini çekti. Aynı zamanda Japonya merkezli Toyo Ink Group’a bağlı olan şirket; “Sürdürülebilir Gelecek için Ambalaj İnovasyonu” başlığı altında basım ve ambalaj üreticilerinin döngüsel bir ekonomiye geçiş yapmalarına yardımcı olabilecek ürün ve hizmetlerini bu fuarda sergiledi.

Başta Türkiye olmak üzere yurtdışından gelen ziyaretçiler, fuar süresi boyunca Toyo Matbaa Mürekkepleri’nin deneyimli ekibi ile gerçekleştirdiği toplantılarda metal ambalaj sistemleri, likit mürekkepler ve sheet-fed ofset mürekkeplerinin yanı sıra laminasyon tutkalı, pigment ve yeni çözüm önerileri hakkında da bilgi aldı. Özellikle “Sürdürülebilir Gelecek için Ambalaj İnovasyonu” başlığı altında sergilediği esnek ambalaj yapılarında alüminyumun yerine geçen şeffaf UV-blok kaplamaları için RV-20010 serisi; INGEDE tarafından mürekkepten arındırılabilirlik sertifikasına sahip LP-9000 Toyo Life Premium Food LO/LM tabaka ofset mürekkep serisi ve metal ambalaj iç kaplamalarına yönelik BPA içermeyen, gıda regülasyonlarına uygun ürün serileri ile büyük ilgi gördü.

Toyo Matbaa Mürekkepleri Stratejik Planlama ve Pazar Analizi Ekip Lideri Pınar Demir Altın “Avrasya Ambalaj Fuarı, sektörün ve bölgenin prestijli fuarlarından biri. Ambalaj ve basım endüstrisi hem ülkemizde hem de dünyada hızlı büyüyen, gelişen sektörlerin başında geliyor. Aynı zamanda hem yıllık ambalaj üretim tonajı açısından hem de yenilikçi ürünler açısından Türkiye pazarda çok iyi konumda. Biz de ambalaj ve basım sektörlerinin tedarikçisi olarak gelişen bu pazarda doğru ihtiyaç ve beklentileri analiz ederek Ar-Ge merkezimizde sürdürülebilir, çevreci ve gıdaya uygun ürünler üretiyoruz.

Bu doğrultuda, gıda regülasyonları ile uyumlu tüm ürün serilerimiz ile birlikte Sürdürülebilir Gelecek için Ambalaj İnovasyonu başlığı altında geliştirdiğimiz ürünlerimizi Avrasya Ambalaj Fuarı’nda tanıtmaktan oldukça mutluyuz. Son olarak, bağlı olduğumuz Toyo Ink SC Holdings, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere şirket ticari unvanının artience şeklinde değiştireceğini duyurmuştur.

Bizler de fuar süresi boyunca müşterilerimize ve diğer paydaşlarımıza bu konu hakkında bilgilendirme yaparak, görüşmeler gerçekleştirdik. Toyo Ink Group’un dünyanın dört bir yanındaki insanlara; en ileri teknolojiyi kullanarak çığır açan değerler sunan bir şirkete dönüşme yönündeki güçlü kararlılığı ve dönüşen markamızla, müşterilerimize her zaman olduğu gibi hizmet vermeyi sürdüreceğiz” dedi.