Cuma, Eylül 22, 2023
Ana SayfaGüncel HaberTurk Fatih Tutak 2 yıldız ile ödüllendirildi

Turk Fatih Tutak 2 yıldız ile ödüllendirildi

Turk Fatih Tutak Michelin Rehberi İstanbul’un ilk sayısında 2 yıldızla ödüllendirildi. Ödül töreninde prestijli restoran seçkisi açıklandı ve İstanbul, Rehber’in 38. destinasyonu oldu.

Gastronomi dünyasının övgüyle bahsettiği Turk Fatih Tutak’ın uluslararası başarısı Aralık 2019’daki açılışından bu yana devam ediyor.

Yerel çiftçiler, balıkçılar ve üreticilerle işbirliği içinde çalışan Fatih, pandemi sırasında da ürün alımını sürdürerek yerel esnafa destek verdi. Restoran kapalı olsa da mevsimler döngüsüne, Türkiye bol ürün vermeye devam ederken, Fatih bu dönemi yeni malzemeler keşfetmek ve denemeler yapmak için kullandı; tüm mevsimlerin ürünlerini deneyimledi. Geçen yılki hasadı, bu yılki taze ürünlerle bir araya getirmek için garum, miso, tarhana, turşu ve diğer birçok fermente ürüne dönüştürerek korudu. Bu uygulamalar sayesinde, mütevazi malzemeleri olağanüstü bileşenlere dönüştürdü.

“Michelin Rehberi İstanbul’un ilk sayısında 2 yıldız kazanmak gurur verici”

Turk’ün layık görüldüğü bu prestijli ödül ile ilgili duygularını paylaşan Tutak şöyle dedi: “Michelin Rehberi İstanbul’un ilk sayısında 2 yıldız kazanmış olmak büyük gurur. Turk’ün bir süre ara verdikten sonra yeniden başarıyla açılması, takımın pandemide nasıl bir dayanışma gösterdiğinin bir kanıtı.

Buradan hepsiyle tek tek gurur duyduğum bütün ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ekibim ve ben, bizi fazlasıyla teşvik eden bunun gibi başarılarla birlikte bu yolda ilerlemeye ve sınırlarımızı zorlamaya devam edeceğiz.”

Turk Fatih Tutak, Türk mutfağının çeşitliliğini ve mikro-sezonsallığını yüceltiyor. Sunduğu yemekler derin tarihsel mutfak araştırmalarının, sürdürülebilirliğin ve Tutak’ın yurtdışında edindiği modern ve geleneksel tekniklerine yaptığı kendine has nostaljik dokunuşun birer ürünü. Turk Fatih Tutak Türk mutfağının yeni alfabesini yazmayı amaçlayıp ülkemizi uluslararası arenada temsil etmeye devam edecek.

Son Gönderiler
spot_img

Popüler Gönderiler