Türk private label sektörü PLMA’s Fuarı’na çıkarma yaptı

Özel markalı ürünler sektöründe dünyanın en büyük fuarı olan PLMA’s World of Private Label 2024 fuarı, Hollanda’nın Amsterdam şehrinde gerçekleştirildi. Türkiye milli katılım organizasyonu bu yıl 14. defa İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından gerçekleştirilen fuara 148 Türk firması çıkarma yaptı.

Özel markalı ürünler sektöründe faaliyet gösteren firmaları bir araya getiren ve her yıl düzenlenen PLMA’s World of Private Label 2024 fuarı, alanında dünyanın en büyük fuarı olma özelliği taşıyor. Bu yıl 28-29 Mayıs 2024 tarihleri arasında Hollanda’nın Amsterdam şehrinde düzenlenen fuar, 2023 yılında 16 bin üzerinde profesyonel tarafından ziyaret edildi.

PLMA’s World of Private Label 2024 Fuarı’nın Türkiye milli katılımı bu yıl 14. kez İKMİB tarafından başarıyla gerçekleştirildi. Milli katılım organizasyonu kapsamında 96 firmanın yanı sıra 52 firmanın da bireysel olarak katıldığı fuara Türkiye’den toplam 148 firma katıldı. Kozmetik, kişisel bakım, temizlik, ilaç, plastik, ambalaj ve gıda sektörlerinden katılımcı firmalar Türk ürünlerini ziyaretçilere tanıtma fırsatı buldu.

Fuarın ilk gününde TC Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal, TC Amsterdam Başkonsolosu Burak Ersoy, TC Ticaret Müşaviri Aşkın Pekel, İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister ve İKMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı İmer Özer ihracatçı firmaları ziyaret ederek başarı dileklerini iletti.

Adil Pelister: “PLMA’s World of Private Label 2024, profesyonel katılımcıların yer aldığı en başarılı fuarlardan biri”

İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, “İKMİB olarak, bu sene Hollanda’nın Amsterdam şehrinde düzenlenen ve dünyanın en büyük özel markalı ürünler fuarı olan PLMA’s World of Private Label 2024 Fuarı’na 14’üncü kez milli katılım organizasyonu gerçekleştirdik. Ülkemizden 96 firmanızın milli katılım organizasyonu ile ve 52 firmamızın ise bireysel katılım gösterdiği fuarda toplamda 148 ihracatçı firmamız yer aldı.

Oldukça geniş bir katılımla adeta çıkarma yaptığımız fuarda, ihracatçılarımız Türk markasını başarıyla tanıttı. Özel markalı ürünler sektörümüzün küresel pazar dinamiklerini ve yeni trendleri yakından takip edebilmesi için fuar katılımları önemli. Profesyonel katılımcıların yer aldığı en başarılı fuarlardan biri olan PLMA’s World of Private Label 2024’ün, tüm katılımcılarımıza yeni işbirlikleri için katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

İKMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı İmer Özer ise “Dünyadaki enflasyon artışı bütün tüketicileri private label ürünlere yönlendirdi. İhracatımız için büyük bir avantaj olan söz konusu sektörü yakinen takip ediyor, çalışmalarımızı bu yöne sevk ediyoruz” dedi.