Pazar, Eylül 25, 2022
Ana SayfaGüncel HaberUno 20 bin öğrenciye doğru ekmeği anlattı

Uno 20 bin öğrenciye doğru ekmeği anlattı

Uno, Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) iş birliği ile “Doğru Ekmek Bilinçlendirme Seferberliği” kapsamında Mayıs ayında İstanbul’daki ilköğretim okullarında başlattığı projenin Anadolu ayağını tamamladı.

Yirminci yılında başlattığı kampanyayı TOÇEV ile birlikte okullara taşıyan Uno, İstanbul’dan sonra Anadolu’daki öğrenciler ve öğretmenleri ile bir araya gelerek, doğru ekmeği anlattı.

“Buğdayın İyiliği Doğru Ekmeğin Mucizesi” sloganı ile İstanbul ayağı 17-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen proje kapsamında Uno; Ekim ayında Denizli ve Manisa, Kasım ayında Konya ve Kayseri, Aralık ayında ise Adana’daki öğrencilere sağlıklı beslenmenin en önemli yapı taşı olan doğru ekmeği anlattı.

Bilinçlendirme kampanyası çerçevesinde ilköğretim öğrencileri Vimiler ile tanışarak, doğru ekmekte yer alan vitamin ve minerallerin anlatıldığı tiyatro oyununu izlediler. Ortaöğretim öğrencileri ise beslenme uzmanları tarafından sağlıklı beslenmede ekmeğin yeri ve doğru ekmek hakkında bilgilendirildiler.

Son Gönderiler
spot_img

Popüler Gönderiler