Üretimde hız kesmeyen fabrikalar için etiketleme

Sürekli üretim halinde olan fabrikalarda iş süreçlerinin hız kesmeden devam edebilmesinde en önemli uygulamalardan biri de etiketleme. Novexx Solutions XLS 2xx etiketleme sistemleri ile verimliliği artırarak fabrikalara fayda sağlıyor.

Fabrikalarda özellikle gıda gibi seri üretimin söz konusu olduğu tesislerde hız kesmeden imalata devamlılık ihtiyacı karşılamada önem arz ediyor. Günümüzde, şirketler rekabet edebilmek için yüksek performanslı üretim hatlarına sahip olmak zorundalar. Bunun için üretimin her aşamasında verimliliği artıracak teknolojilerin kullanımı öne çıkıyor. Nitekim üretim hatlarında yanıp sönen kırmızı ışıkların görülmesi ve makine alarmları fabrikalardaki en korkulu senaryolar arasında yer alıyor.

Üretimde önemli bir aşama olan etiketleme süreçlerinde bu risklerin yaşanmaması için kullanılacak etiketleme sisteminin niteliği önemli. Etiketleme sisteminin fabrikanın üretim hattına ve ürünlerine uygun olması üretim duruşlarını ortadan kaldırıyor, tecrübeli tedarikçilerle çalışmak ve servis hizmeti almak ise fabrikalara güven sunuyor.

Her ihtiyaca yönelik etiketleme çözümü

Novexx Solutions XLS 2xx etiketleme sistemleri durmayan fabrikalar için birçok önemli avantaj sunuyor. Ardışık modda çalıştırılan iki etiketleyici birbiri arkasına yerleştiriliyor. Etiketleyicilerden yalnızca biri çalışırken diğer gerektiğinde devreye girmesi için Standby komutunda hazırda bekliyor.

Etkin olarak çalışan etiketleyici, etiket rulosunun sonuna geldiğinde veya bir arıza meydana gelirse kapanıyor. Bu durumda diğer etiketleyici görevi devralarak etiketleme işlemine devam ediyor. Bu şekilde tüm ürünlerin etiketlemesi üretim hattını durdurmadan devam etmesini sağlıyor. Operatörlerin de yeni etiket malzemesini yerleştirmesi ve küçük arızaların yeterli giderilmesi için zamanı oluyor.

Etiketleme çözümlerinde uzmanlığını kanıtlamış olan Almanya merkezli Novexx Solutions her kapasitedeki ihtiyaca yönelik olarak fabrikalara etiketleme çözümleri sunuyor.