Perşembe, Aralık 2, 2021
Ana SayfaDünyadanPeynir altı suyu proteini hidrolizatı ile lezzetli tıbbi beslenme ürünleri

Peynir altı suyu proteini hidrolizatı ile lezzetli tıbbi beslenme ürünleri

Arla Foods Ingredients, sindirim bozukluğu veya emilim bozukluğu olan hastalar için ürünlerdeki tat zorluklarının üstesinden gelen yeni bir peynir altı suyu proteinini hidrolize edici bileşeni piyasaya sürdü.

Peynir altı suyu protein hidrolizatları, proteini sindirme veya emme yeteneklerini bozan koşullara sahip kişiler için tıbbi beslenme ürünlerinde yaygın olarak kullanılır. Bununla birlikte, genellikle bozulmamış peynir altı suyu proteininde bulunmayan acı bir tada sahiptirler, bu da beslenme uyumunu etkileyerek yetersiz beslenme riskini artırır.

Bu sorunu çözmek için Arla Foods Ingredients, tıbbi besin takviyeleri için kapsamlı bir şekilde hidrolize edilmiş peynir altı suyu proteini olan WPH Lacprodan® DI-3091’i geliştirdi. Esansiyel aminoasitler, dipeptit ve tripeptitlerin yüksek içeriğinin yanı sıra, benzer ürünlerden önemli ölçüde daha iyi bir tat profili sunar.

Tat, hastaların beslenme rejimlerine uyumunda kilit bir faktördür ve yetersiz beslenme dünya çapında sağlık hizmetleri için ciddi bir sorundur. Daha yüksek komplikasyon riski, daha yüksek ölüm oranı ve düşük yaşam kalitesi ile daha uzun hastanede kalış ve daha yüksek yeniden kabul oranlarından kaynaklanan artan maliyetlerle bağlantılıdır.

“Hastaların dörtte biri yetersiz besleniyor”

Hastaneye kabul edilen hastaların dörtte biri yetersiz besleniyor ve bunun Avrupa ülkelerine maliyetinin yılda 170 milyar Euro kadar yüksek olduğu tahmin ediliyor.*

Son yıllarda, azalan sağlık bütçeleri ve daha düşük yatak mevcudiyeti nedeniyle beslenme uyumu daha da önemli hale geldi.

Eşsiz bir enzimatik süreç kullanılarak üretilen WPH Lacprodan® DI-3091, % 21-27 oranında hidrolize sahiptir. Bununla birlikte, karşılaştırılabilir bileşenlerin aksine, minimum düzeyde tatsızlık sunar.

Arla Foods Ingredients Satış Geliştirme Müdürü Kasper Faarkrog Høyer şunları söyledi: “WPH Lacprodan® DI-3091, besinlerin hızlı emilimi dahil olmak üzere peynir altı suyu proteini hidrolizatının tüm avantajlarını sunuyor. Ayırt edici özelliği, bu faydaları benzer bileşenlere göre çok daha iyi bir tat ile birleştirmesidir. Bu, hastalar için daha zevkli bir deneyim anlamına geliyor ve iyileşme sırasında yetersiz beslenme uyumunun derin sonuçları göz önüne alındığında özellikle önemli.”

WPH Lacprodan® DI-3091, % 100 peynir altı suyu bazlı bir çözümdür. FSMP (özel tıbbi amaçlı gıda) uyumludur ve hem RTD’lerde hem de tüp besleme çözümlerinde kullanılabilir.

*Medical Nutrition International Industry, 2018
Arla Foods Ingredients hakkında
Katma değerli peynir altı suyu çözümlerinde dünyanın önde gelen isimlerinden Arla Foods Ingredients, peynir altı suyundan elde edilen bileşenleri keşfederek ve sunarak, gıda endüstrisinin daha doğal ve işlevsel besleyici gıdaları geliştirmesi ve verimli işlemesini destekliyor. Erken yaşam beslenmesi, tıbbi beslenme, sporcu beslenmesi, sağlıklı gıdalar ile diğer yiyecek ve içecek ürünlerinde küresel pazarlara hizmet veriyor.
Arla Foods Ingredients, merkezi Danimarka’da bulunan Arla Foods’un % 100 iştiraki.
Son Gönderiler
- Advertisment -spot_img

Popüler Gönderiler