Pazartesi, Eylül 20, 2021
Ana SayfaHaberlerYerel zincirler 12. kez buluşacak

Yerel zincirler 12. kez buluşacak

Üreticiden tedarikçiye, perakendecilerden sektöre hizmet sunan firmalara kadar organize perakende sektöründe hizmet veren binlerce paydaşı bir araya getiren Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) Konferansı ve Fuarı için geri sayım başladı. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından bu yıl 12’nci kez düzenlenecek olan YZB, “Gelecek” ana temasıyla 15-16 Eylül 2021 tarihlerinde kapılarını aralayacak. 

Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketleri bir araya getirerek sektörü geliştiren Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB); koronavirüs pandemisi nedeniyle bir yıllık aranın ardından 15-16 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. TPF tarafından düzenlenen YZB2021; organize gıda perakendesinin zincir market temsilcileri ile sektörün önde gelen ulusal ve çokuluslu markalarını 12’nci kez bir araya getirecek.

Organizatörlüğünü Focus Fuar ve Kongre Yönetimi’nin üstlendiği YZB 2021, bu yıl “Gelecek” teması ile kapılarını aralayacak. Tüketicilerinin her ihtiyacını gözeterek sektörün tüm oyuncularını bir araya getirecek organizasyonda, katılımcı ve sponsor firmalar, temsil ettiği 300’ün üzerinde markanın yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak.

2013 yılından itibaren perakende sektöründeki insan gücü, markalaşmanın faydaları, perakendende teknolojik dönüşüm, sektörde verimlilik ve çevrecilik gibi önemli konuların konuşulduğu YZB’de bu yıl da sektörün duayen isimleri sunumlarıyla gıda ve perakende sektörünün geleceğine ışık tutacak. Organizasyon süresince, sektörün dünü, bugünü ve geleceğine ilişkin tüm önemli konu başlıkları masaya yatırılacak.

“Dolu dolu bir içerikle kapılarını aralayacak”

Bir yıllık aranın ardından YZB’nin 12’nci yılında dolu dolu bir içerikle kapılarını aralayacağını belirten Focus Fuar ve Kongre Yönetimi Genel Müdürü Özlem Adıgüzel; “Bu yılki YZB’yi İçişleri Bakanlığımız tarafından yayımlanan genelge doğrultusunda, koronavirüs pandemisine yönelik üst düzey önlemlerle düzenleyeceğiz. Organizasyonda görevli tüm ekip sağlık taramasından geçecek, ortak kullanım alanları iki gün boyunca dezenfekte edilecek. Maske ve mesafe kuralları aksatılmayacak, uyarılarımız organizasyon sürecince devam edecek. Hijyenik ve güvenli bir ortam sunabilmek için tüm salonlar yüzde 25 kapasite ile faaliyet gösterecek şekilde dekore ediliyor. Organizasyon süresince içeri girişler ateş ölçümü ve HES kodu sorgulamasıyla gerçekleşecek. Henüz aşısını yaptıramayan katılımcı ve ziyaretçilerimizden organizasyon girişinde azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi talep edeceğiz” dedi.

Değerli isimler konuşmacı olarak katılacak

YZB’nin geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2021’de de fuar ve kongre olmak üzere iki ayrı bölümde gerçekleşeceğini belirten Adıgüzel, “Bu yılki organizasyon için açık alana kurulacak sahneden de katılımcı ve ziyaretçilerimiz Haliç Salonu’ndaki oturumları takip edebilecek.

Her yıl 8 bin sektör temsilcisini ağırlayan YZB’nin fuar alanında; market raflarında karşılaşacağımız yeni ürünleri, yeni nesil market sistemlerini, ekipmanları, güvenlik ve ödeme sistemlerini, teknolojileri, lojistik değişimlerini yakından takip etme fırsatı yakalayacağız. 2019 yılında 12 oturumda 25 konuşmacıyı ağırlayan YZB’ye, bu yıl da birbirinden değerli isimler konuşmacı olarak katılacak. Üretici, yerel zincir ve tüketici üçgeninin köprüsü YZB ile 2 gün boyunca sektördeki işbirlikleri güçlenecek” açıklamasını yaptı.

Son Gönderiler
- Advertisment -spot_img

Popüler Gönderiler