Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaSöyleşiHUM Mühendislik Satış ve Pazarlama Müdürü Serkan Kıyak: “Asya pazarındaki rakiplerimizden her...

HUM Mühendislik Satış ve Pazarlama Müdürü Serkan Kıyak: “Asya pazarındaki rakiplerimizden her zaman bir adım öndeyiz”

HUM ailesinin 2021 yılında; Avusturya, Çekya, Fransa, Belarus, Kazakistan, Rusya, Türkmenistan, Özbekistan ve Pakistan gibi yeni pazarlarda kendine yer bulduğunun altını çizen HUM Mühendislik Satış ve Pazarlama Müdürü Serkan Kıyak, sorularımızı yanıtladı.

-Sayın Serkan Kıyak, bitmekte olan 2021 yılını nasıl geçirdiniz (yeni ürün, yatırım, ihracat, hedef, pandemi vb.)?

2021 yılı çeşitli varyantları ile süregelen Kovid-19’a rağmen; HUM ailesi için farklı ülkelerde projelere imza attığımız, adından söz ettiren ciddi yatırımcılar ile tanışma fırsatı bulduğumuz, kendimizi uluslararası mecrada daha fazla tanıtmayı başarabildiğimiz bir yıl olmuştur.

Bunun yanı sıra 2021, ülkemizdeki yerli yatırımcıların da yanında olmaya çalıştığımız ve yeni yerli yatırımların hayata geçirilmesine katkı sağlayabilmenin gururunu yaşadığımız bir yıl olmuştur.

Pandemiye ve beraberinde getirdiği navlun masrafları ile zorlaşan hammadde temini gibi olumsuz şartlara rağmen, ihracatımıza devam ederek, ülkemize döviz geliri getirmemiz ve personel sayımızı artırıp ülke istihdamına katkı sağlamamız bizleri gururlandırmış ve mutlu etmiştir.

Yağ ve küspe fiyatlarındaki yukarı yönlü fiyat hareketliliği, yatırımcıların projelerini hayata geçirmesine zemin sağlamakta ve yatırımcıları teşvik etmektedir. 2021 yılında Avusturya, Çekya, Fransa, Belarus, Kazakistan, Rusya, Türkmenistan, Özbekistan ve Pakistan gibi yeni pazarlarda kendine yer bulan HUM ailesi, sağladığı yenilikçi teknolojiler ile başarıya giden yolda emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.

Sadece bitkisel yağ teknolojileri sektöründe 60 yılı aşkın süredir edindiğimiz tecrübemizle ve son teknoloji trendlerini takip ederek yürüttüğümüz mühendislik, ekipman imalatı, tesis dizaynı ve performansına yönelik çalışmalarımız sayesinde; Asya pazarındaki rakiplerimiz karşısında her zaman bir adım önde olduğumuzun bilincindeyiz.

-2022 yılına nasıl bakıyorsunuz? Hem firmanız, hem de sektörünüz açısından kapsamlı bir değerlendirme (yeni ürün, yatırım, ihracat, hedef, pandemi vb.) yapar mısınız?

2021 yılının, HUM’un verimli geçirdiği bir yıl olduğunu düşünüyor ve 2022 yılının daha büyük bir ivme ile -özellikle Batı ve Orta Avrupa’da önemli roller alarak- büyümeyi sürdürdüğümüz bir yıl olacağına inanıyoruz.

2021 yılı içinde tamamladığımız başarılı proje ve makine teslimatlarının 2022 yılında bize çok şey katacağına inanıyor ve tüm projelerimizin kusursuz tamamlanması konusunda çabamızı esirgemiyoruz.

2022 yılı için görüşmekte olduğumuz, dünyanın çeşitli ülkelerinde yer alan yatırımcılarımızla, yeni projelere devam edeceğimizin inancındayız. Ayrıca yeni hammadde rekolteleri ve yağ fiyatlarındaki artışın bir süre daha devam edeceğini, böylece yağ yatırımcısı olmayan firmaların da bu sektöre olan ilgilerinin artacağını düşünüyoruz.

2022 yılının firmamızın yeni projeler alacağı, beraberinde yeni istihdamlar sağlayarak büyüyeceği, ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceği başarılı bir yıl olacağı konusundaki inancımız tamdır.

Son Gönderiler
spot_img

Popüler Gönderiler