Barry Callebaut Türkiye’den yeni ürün: Chocovic Beyaz

Barry Callebaut Türkiye, Eskişehir fabrikasına yaptığı yeni yatırımlar ile Chocovic markasının ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Bitter ve sütlü çikolata ürün yelpazesini Chocovic Beyaz ile tamamlayan marka, profesyoneller ve şefler için yaratıcılık dünyasının kapılarını açıyor. 28-29 Şubat’ta Eskişehir’de gerçekleştirilen Barry Callebaut Distribütör Buluşması’nda duyurusu ve tanıtımı yapılan Chocovic Beyaz, Beyaz 34 ve Beyaz 37 olmak üzere iki farklı akışkanlığa ve farklı gramajlara sahip.

175 yılı aşkın deneyimiyle çikolata ve kakao sektörünün önde gelen isimlerinden Barry Callebaut, özellikle yarı endüstriyel pastacılık ve gurme pazarında fiyat ve performans açısından çok tercih edilen markası Chocovic ürün gamını beyaz çikolata ile tamamladı. Chocovic Beyaz tanıtım lansmanı, 28-29 Şubat’ta Eskişehir’de gerçekleştirilen Barry Callebaut Distribütör Buluşması’nda Türkiye’deki tüm distribütörlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Profesyonellerin ve şeflerin ihtiyacına göre geliştirilen Chocovic Beyaz, 34 ve 37 olmak üzere iki farklı akışkanlığa sahip. Chocovic Beyaz 34 ve Chocovic Beyaz 37 her ikisi de 10 kg pul olarak üretilirken daha yoğun akışkanlığa sahip Beyaz 34’ün 2,5 kg’luk blok formu da bulunuyor.

Bu farklı akışkanlıkları ve gramaj seçenekleriyle Chocovic Beyaz, ürünlerinde fark yaratmak isteyen pastacılık profesyonelleri ve gurme müşterilerine aradıkları çözümleri sunuyor. Profesyoneller artık dolgu, kaplama, kalıplama, dekorasyon ve daha fazlası için kendi özel uygulamalarına uygun ideal akışkanlığı seçme esnekliğine sahipler.

Chocovic, beyaz çikolatanın da eklenmesiyle tamamlanan ürün gamı ile çikolata ve pasta kreasyonlarında “mükemmelliği” arayan profesyoneller ve şefler için tat, doku ve çok yönlülükte sektörün aradığı çözüm olmaya hazır.

Chocovic Beyaz Çikolata, Barry Callebaut’un Eskişehir fabrikasına yapılan yatırımlarla Türkiye’de yerel olarak üretiliyor. Yapılan bu yatırımlar bir yandan fabrikanın yetkinliklerini geliştirirken bir yandan da Barry Callebaut Global’in Türkiye’ye olan güvenini vurguluyor.